Súdán uvolnil tisíce Biblí zadržovaných dlouhá léta

Chartúm – Dodávka Biblí zadržovaných šest let v kontejnerech v súdánském přístavu byla uvolněna k distribuci. Bible, které byly zadržovány v přístavu Port Sudan a „rozpadaly“ se v přepravních kontejnerech, byly podle organizace World Watch Monitor (WWM) před čtrnácti dny uvolněny a dostaly se do súdánského hlavního města Chartúmu.

Zdroj WWM uvádí, že vláda odkládala uvolnění Biblí od roku 2011, přestože dvěma milionům súdánských křesťanů se nedostávaly Bible a vyučovací materiály. Loni v říjnu jeden z křesťanských vedoucích, který dohlížel na dovoz statisíců Biblí a další křesťanské literatury do Súdánu uvedl, že Biblická společnost od roku 2013 nedostala žádné nové Bible k distribuci v Súdánu.

K uvolnění Biblí došlo poté, kdy súdánské úřady vrátily 19 pozemků súdánské církvi Church of Christ, dva roky poté, co byly zkonfiskovány v dlouho trvajícím sporu mezi vládou a církví ve věci vlastnictví nemovitostí.

Soud se v srpnu postavil proti vládě a nařídil návrat pozemků a také to, aby stíhání pěti vedoucích církve bylo zastaveno. Súdán je podle seznamu Open Doors z roku 2018 na čtvrtém místě mezi zeměmi, kde je nejtěžší být křesťanem.

 

Překlad: Jan Vopalecký  Zdroj: The Christian Post Foto: Wikipedie – Sklady v Port Sudan, kde byly šest let zadržované Bible.

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář