Súdán znovu otevře případ osmi duchovních, kteří se odmítli vzdát kontroly nad denominacemi

Súdánská prokuratura otevřela případ osmi představitelů církví, kteří se odmítli vzdát kontroly nad církvi a podřídit se vládou jmenovanému výboru.

Christian Solidarity Worldwide (CSW) informuje, že pastoři byli zatčeni v srpnu 2017. Soudce následně trestní řízení proti nim zamítl. Křesťanské organizace v té době rozhodnutí soudu ocenili a tvrdili, že celý případ byl zpolitizován.

CSW, britská advokátní nezisková organizace, která slouží ve více než 20 zemích po celém světě, oznámila, že proti rozsudku bylo vzneseno odvolání a soudy rozhodly, že proti pastorům by mělo být vedeno nové trestní řízení.

Advokáti, kteří byli s případem obeznámeni, řekli CSW, že soudům byly předloženy dokumenty z ministerstva, pod které spadají náboženské otázky, z niž vyplývá, že tito muži v čele svých denominací nebyli. CSW tyto informace považuje za lživé.

„Jsme velmi znepokojeni, když slyšíme, že výkonný výbor církve opět čelí obviněním z trestného činu,“ uvedl ve svém prohlášení generální ředitel CSW Mervyn Thomas.

Open Doors řadí Súdán na šesté místo jako nejhorší země na světě, pokud jde o křesťanské pronásledování. Africká unie v červnu tohoto roku pozastavila členství Súdánu kvůli nárůstu násilí v Chartúmu. V červenci došlo k politické dohodě mezi vojenskými silami v zemi a protestujícími.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 31. srpna 2019  Foto: CC Search – křesťanský kostel v súdánském městě Chartúm

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář