V Sušici vznikl již 77. sbor Církve bratrské

V Sušici vznikl 77. sbor Církve bratrské, informují to tom webové stránky církve. Vznik nového sboru byl schválen na konferenci Církve bratrské 3.prosince 2016 v Praze. Sbor vznikl z kazatelské stanice sboru Církve bratrské v Klatovech a jeho kazatelem se stal Jan Spěváček.

V neděli 1. ledna 2017 se konalo slavnostní shromáždění u příležitosti založení sboru.  Na webu Církve bratrské si lze poslechnout zvukovou nahrávku a prohlédnout fotogalerii z akce.  Sušický sbor má v současnosti 30 dospělých členú a stejný počet dětí, uvádí webová stránka sboru.

Historie Církve bratrská sahá svými kořeny do doby duchovního probuzení v Čechách a na Moravě v předminulém století a hlásí se k odkazu staré Jednoty bratrské a práci J. A. Komenského, v současné době působí církev v České republice a na Slovensku. Církev je členem Ekumenické rady církví v ČR a České evangelikální aliance. Celosvětově je Církev bratrská členem volné evangelikální aliance protestantských církví (International Federation of Free Evangelical Churches). Při sčítání lidu roku 2011 se k Církvi bratrské přihlásilo 10 872 lidí, na Slovensku se k ní přihlásilo 3 396 obyvatel.

-mn-
Zdroj a foto: www.cb.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář