Svatý Hostýn je v karanténě

Kvůli karanténě, do které byli od úterního rána posláni členové duchovní správy na Svatém Hostýně, se na poutním místě s okamžitou platností ruší bohoslužby s účastí lidu. Mše svaté se ovšem podle pravidelného rozpisu slaví i nadále: sledovat je lze buď prostřednictvím kamery na obvyklých odkazech, anebo i venku v okolí baziliky, které bude ozvučené.

Další informace a případné změny v provozu lze očekávat ve čtvrtek, kdy by hostýnští jezuité měli být seznámeni s výsledky testů, informuje portál olomoucké arcidiecéze.

Od čtvtečního rána je preventivně spolu se svými dalšími spolupracovníky v dobrovolné domácí karanténě také plzeňský biskup Tomáš Holub. Pozitivní výsledek testu na covid-19 mu v pátek potvrdili hygienici.

Nakazil se při pondělním pracovním jednání. Jeden z účastníků byl pozitivní. „Okamžitě jsem informoval své spolupracovníky, kteří se jednání rovněž účastnili a všichni jsme nastoupili do dobrovolné karantény. Všichni jsme se také okamžitě nechali na koronavirus testovat,“ uvedl Holub. 

Podle mluvčího plzeňského biskupství Pavla Říhy se karanténa týká v současné době zhruba třiceti lidí, z toho dvaceti kněží. „Činnost samotného biskupství to příliš neovlivní, ale může to ovlivnit farnosti a plánované bohoslužby tam, kde nemá kněží možnost zajistit za sebe náhradu. To si ale bude řešit každá farnost po své linii,“ dodal Říha.

V pondělí přibylo 1038 nakažených. Je to pondělní rekord, před týdnem byl údaj zhruba poloviční. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v Česku 14.628 nakažených, většinou mají mírný průběh nemoci. S covidem-19 bylo podle údajů k sobotě hospitalizováno 288 lidí, novější údaj zatím ministerstvo nezveřejnilo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. září 2020 Foto: Wiikimedia Commons – Svatý Hostýn

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář