Svědectví z Blízkého východu: Lidé přicházejí ke Kristu díky rozhlasovému vysílání

 

Hlas Mučedníků uveřejnil na svých webových stránkách svědectví, jak díky křesťanským rozhlasovým pořadům, přicházejí lidé ke Kristu.

Zasíláme povzbudivou zprávu od kolegů producentů [křesťanských] rozhlasových pořadů v arabštině na Blízkém východě…

Navzdory hromadnému exodu mnoha křesťanů není církev v Sýrii, Iráku, Jordánsku a dalších zemích na Blízkém východě ani zdaleka vylidněná. Bůh je skutečně věrný. Zůstávají zde křesťané pevní ve víře, a současně můžeme být svědky úžasného růstu nových křesťanů, kteří kdysi bývali muslimy. Přítomnost církve je životně důležitá. Lidé jsou zoufalí a vidí kolem sebe velmi málo naděje, nicméně skutečnost, že zde stále zůstává církev, jim dodává povzbuzení a naději.

V průběhu dějin blízkovýchodní křesťané významně přispívali k rozvoji společnosti, zejména v Sýrii a Iráku – a to již od prvního století. Pracovali ve zdravotnictví, šířili vzdělanost a také se zasloužili o překlady Bible do arabštiny. Patřili k vůbec prvním lidem, kteří se začali věnovat humanitární pomoci, přičemž spolupracovali s misionáři a nevládními organizacemi. Často jsou rovněž vnímáni jako vůbec nejdůvěryhodnější podnikatelé a obchodníci. V budoucnu křesťané sehrají klíčovou úlohu při udržování rozmanitosti a zajišťování dlouhodobě udržitelného míru a stability na Blízkém východě.

Jsme v pravidelném kontaktu s provozovateli našich rozhlasových stanic v Iráku. Hovořili jsme s mnoha lidmi, kteří mají na Blízkém východě příbuzné. Někteří z pracovníků nám vyprávěli svědectví, která slyšeli přímo od posluchačů a sdíleli se s námi o vzrušující zprávy o Božím jednání na Blízkém východě.

 

Zdroj: Hlas Mučedníků
Foto: Premier Christian Radio

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář