Svědectví z Kazachstánu: Díky dopisům se vězněným křesťanům dočkalo lepšího zacházení

17. června byl v Kazachstánu propuštěn z vězení místní křesťan Juri Pak. Příbuzní nám později vyprávěli, jakým způsobem mu ulehčovaly život za mřížemi zasílané dopisy – a nejen Jurimu, ale také jeho spoluvězni ve víře, Yklasu Kabduakasovi. Prostřednictvím internetových stránek Prisoner Alert poslali podporovatelé Hlasu mučedníků Jurimu 1225 dopisů, Yklasovi (který stále zůstává uvězněn) ke dnešnímu dni více než 2850.

Přestože se kvůli zavedeným restrikcím dopisy nedostaly až k samotným křesťanům, věděli o tom, že jim lidé píšou. Bůh si navíc dopisy použil k tomu, aby se Jurim a Yklas ve vězení dočkali lepšího zacházení od chvíle, kdy jim začaly přicházet. Velitelé věznice měli stále větší strach, když jim došlo, že o situaci křesťanů vědí lidé v zahraničí. Juri a Yklas tak dostávali lepší jídlo a zdravotní péči. Část dopisů se dostala k manželkám vězňů, které z nich s celými rodinami přijaly značné povzbuzení.

V roce 2015 byli Juri a Yklas odsouzeni na základě celé řady smyšlených obvinění. Juri, středoškolský učitel s nepřehlédnutelným pozitivním vlivem na okolí, byl nepravdivě nařčen z vyhrožování bombovým útokem. Navzdory silným důkazům o bezpředmětnosti obvinění byl Juri odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody. Skutečným důvodem bylo zřejmě aktivní zapojení do církevních aktivit, kterými se představitelé režimu cítí být ohroženi. Co se týče Yklase, křesťanští známí se domnívají, že skončil ve vězení kvůli konverzi od islámu a následnému zvěstování evangelia.

Zdroj: Hlas mučedníků
Foto: Yklas Kabduakasov (vlevo) a Juri Pak (fotografie: Hlas mučedníků USA)

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář