Švédsko a Francie zahájily společnou strategii kriminalizace nákupu sexu v Evropě

„Prostituce by nikdy neměla být považována za práci,“ říkají ministerstva zahraničí ve společném dokumentu. Obě země úspěšně přijaly „severský model“ pro boj proti obchodování s lidmi.

Švédsko se v boji proti obchodování s lidmi a prostituci připojilo k Francii v novém úsilí přesvědčit evropské země o potřebě kriminalizovat poptávku po placeném sexu, informuje Evangelical Focus. Francie přijala známý „severský model“ pro boj proti sexuálnímu vykořisťování žen v roce 2016 a začala trestat klienty spíše než prostitutky. Čísla ukázala, že 85% prostitutek v zemi bylo obětí obchodování s lidmi.

Zákon také nabídl ženám dočasné povolení k pobytu, pokud se dohodly na hledání zaměstnání mimo svět prostituce. Obě země nyní zahájily společné úsilí, aby přesvědčily ostatní země (včetně těch, které sledují opačné strategie jako Německo a Nizozemsko) o „potřebě snížit poptávku po dívkách a ženách v prostituci.“

„Vláda Francie a vláda Švédska s potěšením oznamují své společné rozhodnutí vytvořit strategii pro boj proti obchodování s lidmi za účelem sexuálního vykořisťování v Evropě a na celém světě,“ informovala ministerstva zahraničních věcí obou zemí 8. března na Mezinárodní den žen.

„Obchodování za účelem sexuálního vykořisťování bude pokračovat tak dlouho, dokud bude poptávka po dívkách a ženách. Zaměření se na snižování poptávky bude proto důležitým opatřením pro boj proti obchodování s lidmi za účelem sexuálního vykořisťování, pro boj proti násilí páchanému na ženách a dětech a pro posílení rovnosti žen a mužů.

Proto „Francie a Švédsko zaujaly jasné stanovisko proti normalizaci prostituce jako práce. Náš názor je, že prostituce by měla být vždy vnímána jako vykořisťování něčí zranitelnosti – prostituce by tedy nikdy neměla být považována za práci,“ uvádí se ve společném prohlášení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář