Světová i křesťanská média připomněla 11. září 2001

New York – Před sedmnácti lety se odehrály teroristické útoky na Světové obchodní centrum v New Yorku. Výročí jednoho z nejhorších dnů posledních dvaceti let připomněla řada světových i křesťanských médií.

Agentura CNA připomněla slova svatého Jana Pavla II. o tom, že šlo nejen o útok na Spojené státy, ale na celé lidstvo. Zprávu doručil tehdejšímu papeži Joaquín Navarro-Valls, v té době ředitel vatikánské tiskové kanceláře. „Chvíli sledoval televizi, potom odešel do kaple a dlouho se tam modlil,“ vzpomíná Navarro-Valls.

Portál Vatican News vzpomněl také na návštěvu New Yorku s uctěním památky obětí Benediktem XVI. v roce 2008. Na místo leteckého útoku, při kterém zemřely bezmála tři tisíce lidí, se před třemi lety vydal také papež František, který položil bílou růži na hladinu vody památníku a vyzval ke spojitosti v míru. „Toto místo smrti se stalo také místem života. Je to chvalozpěv triumfu života nad proroky smrti, smíření a jednoty nad nenávistí a rozdělením,“ vzkázal tehdy papež ve své promluvě.

 

Autor: Hana Kašpárková  Zdroj: Radio Proglas  Foto:  Max Pixel, Ground Zero 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář