Světová rada církví odsoudila útok v Německu, při kterém zemřelo devět lidí

Hanau/Ženeva – Světová rada církví se vyjádřila ústy svého generálního tajemníka k tragickému útoku ze dne 19. února v německém Hanau, při němž údajně krajně pravicový extremistický střelec zabil devět lidí.

„Extremismus a nenávist nemají v našem světě místo,“ řekl Olav Tveit. „Musíme i nadále jednat společně, abychom potlačili extremistické a rasistické postoje, které vedou k tak brutálnímu násilí,“ uvedl norský představitel.

Útok přichází uprostřed narůstajících obav z extrémně pravicového násilí v Německu. „Modlíme se za církev v Německu a na celém světě, abychom zastavili nárůst xenofobie,“ dodal Tveit.

Třiačtyřicetiletý Němec ve středu večer zastřelil v německém městě Hanau devět lidí ve dvou místních barech. Po několika hodinách ho policie našla mrtvého v jeho bytě s jeho rovněž mrtvou matkou.

Mešitu v jihoněmeckém městě někdo počmáral hákovými kříži

Mešitu ve městě Emmendingen na jihozápadě Německa někdo počmáral hákovými kříži a extremistickými hesly. Vyplývá to z dnešního sdělení policie ve Freiburgu. Podobné čmáranice se objevily rovněž na školce a na základní škole v nedaleké obci Sexau.

Policie zatím neví, kdo je za činy odpovědný, ale předpokládá, že byly motivované rasisticky. Kriminální policie ve Freiburgu vyzvala ke spolupráci veřejnost.

Policie uvedla, že barevné čmáranice v Emmendingenu pocházejí pravděpodobně ze středečního večera. V Sexau je dnes ráno objevil školník.

Incident se odehrál v době, kdy se Německo vzpamatovává z šoku způsobeného masakrem v Hanau. Ve středu pozdě večer v tomto hesenském městě 43letý Němec zastřelil devět lidí s migračními kořeny. Německo po rasisticky motivovaném teroristickém činu zpřísnilo ochranu „citlivých zařízení“ včetně mešit.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 21. února 2020  Foto: WXX – Olav Fykse

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář