Švýcaři odsouhlasili ochranu pro LGBT osoby, evangelikální aliance vyjádřila obavu

Ženeva – Evangelikální aliance k referendu uvedla: „Je sporné použít trestní zákoník pouze pro určitou skupinu lidí.“ Dalším krokem debaty bude zákon o „manželství pro všechny“.

Ve švýcarském referendu, které se konalo v neděli 9. února, 63% voličů podpořilo zahrnutí sexuální orientace do zákona, který trestá zločiny z nenávisti, informuje Evangelical Focus. Změna prošla hlavně díky hlasům občanů ve městech, kde pro tuto úpravu – oproti vesnicím – hlasovala většina zúčastněných. Přibližně 37% hlasovalo proti změnám zákona, což podporovala švýcarská lidová strana a malá evangelikální strana EDU.

Obava o svobodu slova

Švýcarská evangelikální aliance (SEA) patřila k těm, kdo vyjádřili obavu o svobodu slova a varovali před speciální ochranou členů LGBT komunity. „Nenávist není tolerovatelná v žádné formě ani vůči žádné osobě. Svoboda projevu a náboženství však musí být zachována i při zpřísnění trestního práva,“ uvedla organizace v prohlášení zveřejněném po vyhlášení výsledku referenda.

SEA se nyní obává, že změna zákona „bude vyvíjet větší tlak na lidi, kteří z důvodu svého náboženství či svědomí chtějí vyjádřit kritický přístup k určitým sexuálním orientacím.“

Podle Evangelical Focus LGBT skupiny po oslavě vítězství oznámily, že jejich dalším cílem je zákon Manželství pro všechny, který zaručí partnerům stejného pohlaví stejná práva jako heterosexuálním manželstvím. Jedním z kontroverzních problémů může být adopce dětí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 17. únor 2020  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář