Švýcarská protestantská církev povolila sňatky homosexuálů

Ženeva – Švýcarská evangelikální aliance a svobodné evangelikální církve tvrdí, že je to „krok špatným směrem.“

Federace švýcarských protestantských církví, která sdružuje reformované křesťany v zemi, odhlasovala nařízení umožňující manželství osob stejného pohlaví. Pro hlasovalo 45 delegátů, 10 jich bylo proti a 5 se hlasování zdrželo.

Svobodní evangelikální křesťané ve Švýcarsku převážně nesouhlasí s rozhodnutím protestantské církve. Peter Schneeberger, prezident Asociace svobodných církví (VFG), v reakci podle Evangelical Focus uvedl, že „manželství mezi mužem a ženou má pro nás stále zvláštní postavení, a to na základě jeho potenciálu a na základě Božího řádu stvoření.“

Švýcarská evangelikální aliance (SEA), která má mezi svými členy jak svobodné evangelikální církve i protestantské komunity, také vyjádřila své zklamání nad rozhodnutím, které označila za „krok špatným směrem.“ „Stát je odpovědný za zaručení ochrany a práv párů stejného pohlaví,“ uvedla ve svém prohlášení SEA. Upozornila, že „křesťanská církev má za úkol zaměřit se na plné svědectví o Bibli a podívat se na vývoj společnosti z tohoto úhlu pohledu.“

Evangelical Focus připomíná, že protestantská církev rozhodnutím povolit sňatky stejného pohlaví následuje příklad jiných reformovaných denominací v Evropě, které v posledních letech zavedly změny ve své doktríně o manželství. Tak tomu bylo například v Rakousku, Německu, Francii, Belgii, Skotsku a Finsku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 8. listopadu 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Ing. Jiří Potoček

    …..podivuhodná duchovní temnota – vypadá to, jako by ti lidé: buď nikdy neměli v ruce Bibli….., a nebo ji v ruce měli, ale neumějí číst……… !?!
    jp

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář