Švýcarsko schválilo sňatky homosexuálů, evangelikálové vyjádřili „smutek“

Švýcarsko v referendu ze dne 26. září schválilo sňatky homosexuálů, když 64 % voličů hlasovalo pro.

Civilní svazky osob stejného pohlaví již byly v zemi legální, ale nyní budou všechna práva heterosexuálních manželství uplatňována i na páry z LGBT komunity. To zahrnuje právo na adopci dětí a přístup k bankám pro darování spermií.

SOUVISEJÍCÍŠvýcarsko nařídilo covid pasy při účasti na bohoslužbách nad 50 lidí

Švýcarský federální parlament schválil tento krok v prosinci 2020, ale konzervativní politici a organizace shromáždili přes 50 000 podpisů, aby si vynutili referendum.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Portál Evangelical Focus informuje, že ministryně spravedlnosti Karin Keller-Sutterová oslavila výsledek a řekla, že Švýcarsko „nebude vnucovat občanům, jak by měli vést svůj život“.

Média si všimla kampaně odpůrců nové legislativy ze strany převážně evangelikálních křesťanů a některých politických seskupení.  „Členové některých křesťanských kongregací a pravicová Švýcarská lidová strana (SVP)- nejsilnější švýcarská politická strana – byli nejsilnějšími odpůrci,“ cituje německý zpravodajský web Deutsche Welle portál Evangelical Focus.

Švýcarská evangelikální aliance vyjádřila „smutek“ nad výsledkem a obává se, jaké to bude mít dopady zejména na děti. „Touhy dospělých zvítězily nad právy dětí.“

Evangelikálové dále dodávají, že nyní budou velmi „silní“ při obraně náboženské svobody a svobody svědomí, když se debata o homosexuálních manželstvích přesune do oblasti náboženského prostředí. „Právní definice manželství nenutí náboženské komunity přizpůsobit své rituály nebo svátosti,“ zdůraznila Švýcarská evangelikální aliance.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. září 2021 Foto: Twitter – švýcarské referendum

https://evangelicalfocus.com/europe/13427/swiss-say-yes-to-gay-marriage-adoption-and-sperm-donation-for-lesbians

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář