Syn Harryho a Meghan byl pokřtěn při soukromém obřadu ve Windsoru

Londýn – Arcibiskup z Canterbury dnes v soukromé kapli na hradě Windsor pokřtil syna britského prince Harryho a jeho manželky Meghan. Královna Alžběta II. na křtiny Archieho, jež se konaly v úzkém kruhu pozvaných hostů, nepřišla, měla naplánovaný jiný program.

Vrtulníkem na Windsor naopak přiletěl dědeček Archieho, následník trůnu princ Charles s chotí Camillou, dorazila i chlapcova babička Doria Raglandová, matka Meghan. Mezi hosty byl Harryho bratr William s chotí Kate, kteří jsou sami rodiči tří dětí. Kdo je Archieho kmotrem a kmotrou, oznámeno nebylo.

Mnoho příznivců britské královské rodiny bylo podle agentury DPA zklamaných, že se Harry a Meghan s Archiem v den jeho křtin neukázali na veřejnosti. Obřad se konal krátce poté, co se ukázalo, že renovace jejich sídla Frogmore Cottage vyšla britské daňové poplatníky na 2,4 milionu liber (68,3 milionu korun).

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou známí tím, že si přísně střeží své soukromí a z dnešní slavnostní události zveřejnili jen dvě fotografie. Jednou z nich je černobílý snímek zachycující pouze mladou rodinu, na druhé sedí rodiče s malým Archiem v křestním rouše na pohovce a obklopují je příbuzní.

BBC na svých internetových stránkách uvádí, že některé tradice Harry s Meghan dodrželi. V případě křestního roucha, jež měl jejich syn na sobě, šlo o repliku oděvu, který byl vyroben pro nejstarší dceru královny Viktorie. Repliku historického roucha ušila Angela Kellyová, osobní návrhářka královny Alžběty II. a byly do ní oblečeny na křtiny i jiné děti v britské královské rodině v posledních jedenácti letech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK Datum: 6. července 2019  Foto: screenshot YouTube – Harry a Meghan se synem

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář