Synovec Bennyho Hinna: Teologie prosperity je pokroucená

 

Kalifornský pastor Costi Hinn zkritizoval teologii prosperity, kterou propaguje jeho strýc Benny Hinn. Učení je založeno na předpokladu, že pokud se člověk řídí určitými pravidly, stane se bohatým, protože je to v souladu s Boží vůlí. Tento přístup ke křesťanství ale podle Costi Hinna uvádí chudé lidi v omyl. Ti se pak řídí návodem a dávají své poslední peníze kazatelům učení prosperity v naději, že se jim dostane materiálního požehnání.

„Když si vezmete Bibli, podíváte se na Ježíšovo učení a sliby o nebeském bohatství a převedete je do současného světa, opravdu vznikne model toho nejlepšího možného života,“ popsal Costi Hinn, jakým způsobem jsou podle něj překrucovány Ježíšovy výroky. „Pokud budete vše dělat správně, váš bankovní účet poroste, budete povýšeni, získáte ženu, po které toužíte, váš život bude perfektní, protože tak to pro vás Bůh chce,“ interpretoval teologii svého strýce. Podobné učení je ale podle Costi Hinna pokroucené a zůstává po něm mnoho zraněných lidí.

Kazatelé by podle něj měli dbát na to, aby prezentovali celistvý obraz. „Praví pastoři a církve musí povstat a říct, že to není křesťanství. Tohle Bible neučí,“ vyzval. Costi Hinn zdůraznil, že Bůh miluje i chudé lidi a má pro jejich životy plán. Dodal, že naděje, kterou máme v nebesích, je mnohem větší než všechna dočasná potěšení a bohatství na zemi.

Reklama

Costi Hinn také zavzpomínal, jakému tlaku čelil jakožto člen rodiny známého kazatele. „Ať se děje cokoliv, nezávisle na tom, co je pravda, nemůžete nikdy dělat nic, co by jakkoliv ublížilo rodině,“ uvedl. Sevřená komunita, ve které vyrůstal, se podle něj blížila kombinaci královské rodiny a mafie. Dodal, že rodina žije ve velkém luxusu, její členové létají soukromými letadly a běžně dají i 25 tisíc dolarů za noc v hotelovém apartmánu. Costi Hinn se od tohoto životního stylu distancoval a prohlásil, že je znechucený z toho, kým dříve byl. „Byl jsem chamtivý. Učili jsme věci, které nebyly pravdivé. Využívali jsme chudé lidi, brali jsme jim jejich poslední peníze, jen abychom mohli žít život, který pro ně nikdy nebude dostupný,“ vysvětlil, čeho s odstupem času lituje.

„Ježíš zemřel, aby mi odpustil mé hříchy. Miloval mě přesně takového, jaký jsem, v celé mé nečistotě a chamtivosti. Změnil mé srdce a najednou jsem na to už prostě neměl chuť. Už jsem ten život nechtěl,“ popsal Costi Hinn změnu, kterou zažil.

 

Zdroj: The Christian Post  Foto  Creative Common Search

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář