Synovec Bennyho Hinna v nově vydané knize podrobně popisuje zneužívaní evangelia prosperity

New York – V září 2017 se Costi Hinn, synovec populárního kazatele víry Bennyho Hinna, podělil se stručným svědectvím o tom, proč se rozhodl opustit rodinný podnik. Vzdal se evangelia prosperity a luxusního životního stylu.

Po smrti renomovaného evangelisty Billyho Grahama, Costiho kontroverzní strýc, který je často kritizován za svoji službu, vyhlásil, že i když je téma prosperity v Bibli, „někteří s tou zvěstí šli až do extrému.“

„Někdy se šlo o něco dál, než opravdu potřebujete, a pak vás Bůh přivede zpět do normálu a reality,“ cituje Hinna Christian Post.

Nová kniha o kritice evangelia prosperity je k prodeji od 9. července. Costi Hinn v ní přináší osobní svědectví o zneužívaní milionů lidí po celém světě zvěstí prosperity. V knize popisuje tragický příběh přes osobní zkušenost na pozici asistenta Bennyho Hinna.

Kniha popisuje touhu Bennyho Hinna po blahobytu a o jeho ambicích dokázat svému otci, který od něj v životě moc nečekal, že se mýlil.

Nedůvěra vlastního otce ranila srdce mladého muže a Benny měl v sobě hluboce zakořeněnou touhu, aby se z něj stal stejně úspěšný muž, popisuje pozadí rodiny v knize Costi Hinn,

„Můj strýc dodnes ukazuje, že ho otcova slova zranila a motivovala k úspěchu v životě. V kořenu tohoto rodinného dramatu leží jedna věc: otec, který chtěl, aby jeho syn pracoval tvrdě a poctivě, a syna, který se cítil být odmítnut svým otcem a vydal se vlastní cestou, aby mu ukázal, že se mýlil,“ píše Costi Hinn.

Detailně popisuje cestu rodiny do Severní Ameriky jako imigrantů ze Středního východu a bojů, kterým čelili, dokud Benny Hinn nenašel Ježíše.

Když Costi Hinn vyrostl, zažil život privilegií, protože se stal asistentem strýce, kterého si kdysi velmi vážil.

„Za necelé dva roky práce v organizaci jsem si užíval většího luxusu, než jsem si dokázal představit. Cítil jsem se, jako bych cestoval s králem Šalamounem,“ popisuje v knize život, který se mu líbil.

Zde je ukázka cen a ubytování, které jsem zažil během téměř dvouletého období:

  • Letecká doprava (průměrné náklady spojené s vlastnictvím letadla: 36 000 000 USD)
  • Královský apartmán v Burj Al Arab v Dubaji ve Spojených arabských emirátech (25 000 USD za noc)
  • Villa d’Este, jezero Como, Itálie (v blízkosti místa, kde George Clooney vlastní dům s jezerem)
  • Grand Resort Lagonissi, Řecko (vila při Egejském moři)
  • Mandarin Oriental v Mumbai, Indie
  • Ritz-Carlton, Paříž
  • Ritz-Carlton, Laguna Niguel, Kalifornie
Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Datum: 9. července 2019 Foto: bennyhinn.org

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář