Křesťan dnes

Synovec Bennyho Hinna v nově vydané knize podrobně popisuje zneužívaní evangelia prosperity

New York – V září 2017 se Costi Hinn, synovec populárního kazatele víry Bennyho Hinna, podělil se stručným svědectvím o tom, proč se rozhodl opustit rodinný podnik. Vzdal se evangelia prosperity a luxusního životního stylu.

Po smrti renomovaného evangelisty Billyho Grahama, Costiho kontroverzní strýc, který je často kritizován za svoji službu, vyhlásil, že i když je téma prosperity v Bibli, „někteří s tou zvěstí šli až do extrému.“

„Někdy se šlo o něco dál, než opravdu potřebujete, a pak vás Bůh přivede zpět do normálu a reality,“ cituje Hinna Christian Post.

Nová kniha o kritice evangelia prosperity je k prodeji od 9. července. Costi Hinn v ní přináší osobní svědectví o zneužívaní milionů lidí po celém světě zvěstí prosperity. V knize popisuje tragický příběh přes osobní zkušenost na pozici asistenta Bennyho Hinna.

Kniha popisuje touhu Bennyho Hinna po blahobytu a o jeho ambicích dokázat svému otci, který od něj v životě moc nečekal, že se mýlil.

Nedůvěra vlastního otce ranila srdce mladého muže a Benny měl v sobě hluboce zakořeněnou touhu, aby se z něj stal stejně úspěšný muž, popisuje pozadí rodiny v knize Costi Hinn,

„Můj strýc dodnes ukazuje, že ho otcova slova zranila a motivovala k úspěchu v životě. V kořenu tohoto rodinného dramatu leží jedna věc: otec, který chtěl, aby jeho syn pracoval tvrdě a poctivě, a syna, který se cítil být odmítnut svým otcem a vydal se vlastní cestou, aby mu ukázal, že se mýlil,“ píše Costi Hinn.

Detailně popisuje cestu rodiny do Severní Ameriky jako imigrantů ze Středního východu a bojů, kterým čelili, dokud Benny Hinn nenašel Ježíše.

Když Costi Hinn vyrostl, zažil život privilegií, protože se stal asistentem strýce, kterého si kdysi velmi vážil.

„Za necelé dva roky práce v organizaci jsem si užíval většího luxusu, než jsem si dokázal představit. Cítil jsem se, jako bych cestoval s králem Šalamounem,“ popisuje v knize život, který se mu líbil.

Zde je ukázka cen a ubytování, které jsem zažil během téměř dvouletého období:

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Datum: 9. července 2019 Foto: bennyhinn.org

Exit mobile version