Teenagerka je už tři roky v zajetí Boko Haram, odmítá zapřít Krista

21. února 2021 uplynuly tři roky, co se nigérijská teenagerka Leah Sharibu dostala do zajetí teroristické organizace Boko Haram. Šestnáctiletá křesťanka byla unesena spolu se 109 dalšími dívkami. Studentky navštěvovaly vládní dívčí školu v Dapči. Pět dívek při únosu zemřelo.

Světová evangelikální aliance (WEA) spolu se Sdružením evangelikálů v Africe (AEA) nedávno požádaly o modlitby za její situaci. Naléhají také na vládu Nigérie a mezinárodní společenství, aby zvýšily své úsilí a zajistily, že bude propuštěna co nejdříve.

SouvisejícíApel Asie Bibi: Propusťte všechny lidi vězněné pro jejich víru

V březnu 2019 únosci propustili 104 dívek, ale Leah mezi nimi nebyla. Teroristé ji drží i nadále v zajetí, protože se nevzdala své křesťanské víry.

Po popravě dvou pracovnic humanitární organizace bojovníci Boko Haram slíbili, že Leah bude otrokyní po zbytek života.  Další křesťanka, Alice Ngaddahová, která pracuje pro Mezinárodní výbor Červeného kříže, byla také v zajetí a bude podle extrémistické organizace čelit stejnému osudu jako Leah.

Její matka Rebecca Sharibu se v červnu 2019 zúčastnila panelové diskuse o pronásledování křesťanů v Nigérii, kterou pořádá konzervativní think tank Heritage Foundation. Ve svém proslovu uvedla, že během posledních měsíců slyšela několikrát od nigerijské vlády o úsilí o propuštění své dcery.

SouvisejícíV průměru 309 křesťanů je každý měsíc uvězněno z důvodu své víry

Edward Clancy, ředitel americké pobočky organizace Church in Need v rozhovoru pro Crux označil Leu za „žijící mučednici“, jejíž odhodlání by mělo inspirovat ostatní křesťany k tomu, aby se drželi své víry, i když by čelili extrémním výzvám. „Její víra v Krista je úžasná. Je mučedníkem pro svou víru! Zapomínáme, že slovo mučedník je z řeckého slova svědek. Leah je žijící mučedníkem. Její víra bude inspirovat ke konverzím a k prohlubování víry. Musíme se modlit za její bezpečný návrat ze zajetí a dělat více pro její osvobození.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. února 2021 Foto: ICC – matka Leah Sharibu

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář