Téma potratů byla v amerických volbách hlavní prioritou pouze pro tři procenta občanů

Jeden z nejpřekvapivějších údajů o volbách přinesla televize Fox News. Navzdory tomu, že mnozí křesťané tvrdili, že téma potratů patří k hlavním důvodům pro podporu kandidatury Donalda Trumpa, zveřejněné informace ukázaly, že to vůbec není pravda.

Podle informací Fox News pouze tři procenta voličů uvedla potrat jako nejdůležitější problém, kterému země čelí. Pandemie Covid-19, rasismus, ekonomika, zdravotní péče a dokonce i změna klimatu byly podle tohoto průzkumu hodnoceny jako mnohem důležitější.

Z voličů, kteří považují potrat za nejdůležitější problém, jemuž Spojené státy čelí, 89 procent hlasovalo pro Trumpa a devět procent pro Bidena.

Organizace LifeWay Research v průzkumu před volbami zjistila, že evangelikálové zařadili potrat na šesté místo ve svém seznamu politických priorit. Mezi hlavní problémy zařadili ekonomiku, zdravotní péče nebo přistěhovalectví.  51% evangelikálních křesťanů označilo potrat jako hlavní prioritu při volbě prezidentského kandidáta, ale ještě výše byl boj proti rasové nespravedlnosti, který vnímalo jako důležitý 67 procent evangelikálů a boj proti chudobě až 71 procent.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. listopadu 2020 Foto: CC Seach – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář