Téma potratů hraje v amerických volbách důležitou roli

Washington – Nový průzkum ukázal, že potraty hrají pro velkou část voličů důležitou roli.

CNA informuje o studii, kterou provedla Monmouth University na 751 lidí od 12. do 17. června a zjistila, že více než třetina respondentů označila potraty za „nejdůležitější“ nebo „velmi důležitou“ záležitost pro prezidentské volby. Dalších 30% respondentů uvedlo, že tato otázka je pro ně „poněkud důležitá“.

K agendě Demokratické strany v roce 2016 patřila výzva vrátit dodatek k zákonu, který blokuje použití federálních fondů na potraty a obnovit americkou zahraniční pomoc organizacím, které poskytují nebo podporují potraty.

Potraty byly důležitým tématem v debatě dvou demokratických kandidátů, senátora Bernie Sanderse, který veřejně podporoval neomezený přístup k potratu, až do narození, a katolického senátora Joe Bidena, který zastává konzervativnější postoj.

CNA připomíná, že začátkem letošního roku Trumpova administrativa změnila zákony příjemcům státních financí pro kliniky, kde se provázejí potraty. Státy New York a Vermont tento rok schválily zákony, které umožňují až na určité výjimky neomezený přístup k potratu během celého těhotenství.

Mezi republikánskými voliči jich 58% uvedlo, že demokraté se zaměřili až příliš na potraty, ale pouze 26% si myslí, že jejich strana věnovala příliš velkou pozornost tomuto tématu.

Z voličů demokratů si pouze 23% myslí, že demokraté tráví příliš mnoho času nad potraty, ale až 64% uvedlo, že republikáni se na tuto problematiku nepřiměřeně zaměřili.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 31. července 2019  Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář