Téměř 100 metodistických kongregací ze státu Ohio opouští denominaci kvůli rozkolu v tématu homosexuality

Téměř 100 kongregací v Ohiu vystoupilo ze Sjednocené metodistické církve (UMC) v souvislosti s probíhající debatou o homosexualitě a připojilo se tak k tisícům dalších kongregací ve Spojených státech, které učinily totéž.

Na zvláštním zasedání konference UMC, které se konalo minulý víkend, bylo vyhověno žádosti 96 sborů o vystoupení z této protestantské denominace.  

SOUVISEJÍCÍUMC opustilo kvůli teologickým rozdílům už více než 5000 metodistických sborů 

Zasedání se konalo v kostele Ginghamsburg United Methodist Church v Tipp City za účasti přibližně 800 duchovních a laiků. Shromáždění předsedal biskup Gregory V. Palmer.

„Byli jsme nuceni učinit několik náročných rozhodnutí,“ uvedl podle Christian Post Palmer ve svém prohlášení. „Trpělivým, upřímným a uctivým způsobem, jakým jsme navzájem jednali, jsme přinesli slávu Bohu. Navzdory výzvám jsme tím prošli, naše budoucnost je otevřená, protože Bůh je mocný.“

„Naším posláním je sloužit v této době, i když je bouře … uprostřed přechodu. Jednou z našich bouří je rozchod,“ uvedl Palmer v červnovém prohlášení.

V posledních několika letech více než 6 600 kongregací hlasovalo pro vystoupení z UMC v souvislosti s debatou o tom, zda změnit pravidla denominace tak, aby umožňovala žehnání svazkům osob stejného pohlaví a ordinování duchovních z LGBT komunity. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. listopadu 2023 Foto: UMC News – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář