Téměř 2 000 jeptišek podepsalo dopis, aby se pokračovalo v počítaní hlasů

Téměř 2 000 jeptišek podepsalo dopis adresovaný prezidentu Donaldu Trumpovi, v němž ho žádají, aby přestal s výzvami k zastavení hlasování v různých státech a místo toho „spočítal hlasy“.  V popise obviňují „některé zvolené úředníky“ z „nemorální snahy uchopit moc za každou cenu.“

„Složily jsme sliby jako katolické sestry a vy jste slíbili, že budete dodržovat ústavu,“ uvádí se v dopisu Trumpovi. „Zůstaň věrný svému slibu. Spočítejte hlasy.  Více než 1 950 podepsaných jeptišek pochází z celé země, včetně států, kde Trump požadoval přepočítání nebo se snaží zastavit počty hlasů.

„Bezohledné pokusy Donalda Trumpa zbavit milionů lidí jejich práva jsou hanebné a nebudou tolerovány,“ řekla  pro Religion News Service sestra Simone Campbell z katolické lobby pro sociální spravedlnost.  „Musíme trvat na tom, aby naše demokracie fungovala. Dopřejeme dostatek času potřebný k zajištění toho, aby se přesně spočítaly všechny hlasy, “ dodala.

 Právě se spočítávají poslední hlasy a Joe Biden se v klíčových státech dostává do vedení. Roman Joch na chování prezidenta Trumpa pro Český rozhlas Plus uvedl, že se může jednat o přípravu pro volby v roce 2024 nebo pro založení vlastní televize.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář