Téměř 22 000 civilistů zabitých islámským extrémismem po celém světě v roce 2017

Londýn – Podle nové zprávy organizace založené bývalým předsedou vlády Spojeného království Tony Blairem má islámský extremismus v roce 2017 na svědomí 84 000 úmrtí.

Podle studie organizace Global Extremism Monitor, kterou zveřejnil Institut pro globální změny, v roce 2017 zemřelo v důsledku „násilného islamismu“ nejméně 84 023 lidí ve 66 zemích.

Z 84 023 úmrtí bylo asi 48 164 úmrtí způsobené samotnými extremisty, a z toho bylo 22 000 civilistů, 10 337 bezpečnostních pracovníků a 3 307 úmrtí nestátních činitelů. Identitu 292 zabitých lidí nebylo možné potvrdit.

Zpráva uvádí, že i když došlo k velkým vojenským porážkám Islámského státu v Iráku a Sýrii, kolem 120 dalších „násilných islamistických skupin ještě stále operuje a připravuje útoky po celém světě“. Studie  nazývá organizaci Boko Haram jako teroristickou skupinu, která nejvíce cílí na civilisty. Sedmdesát jedna procent útoků Boko Haramu směřovalo na civilisty. Zpráva uvádí, že Islámský stát zabil minulý rok v Iráku a Sýrii v boji 2 080 civilistů.

Více než 95 procent celosvětových sektářských útoků bylo zaměřeno na populace muslimských šíitských menšin, zatímco „značný počet operací se soustředil na náboženské pronásledování křesťanů“. Dokument varuje, že pokud se „vládní činitelé plně nezúčastní boje s totalitním myšlením extremistů“, radikální islámské násilí se bude i nadále rozšiřovat po celém světě.

 

Překlad: Michal Nosál Zdroj: The Christian Post  Foto: SCREENGRAB/YOUTUBE/TOMONEWS US, poprava ISIS 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář