Teroristé z al-Šabáb podezřelí ze zabití šesti křesťanů v Somálsku

Šest keňských obchodníků, které 29. března v somálském pohraničním městě Dhobley zabili podezřelí bojovníci islámské extremistické skupiny al-Šabáb, bylo pravděpodobně napadeno kvůli šíření křesťanství. 

Šest tajných křesťanů prodávalo v Dhobley v somálském regionu Dolní Džuba plastové nádobí a další domácí potřeby po dobu šesti let, uvedl jeden z křesťanských vůdců v severní Keni.

SOUVISEJÍCÍZasáhnout evangeliem nezasažené národy – Somálsko

„Naši bratři podnikali, aby uživili své rodiny, ale také sdíleli lásku Ježíše Krista s muslimy v Dhobley,“ uvedl tento vedoucí pod podmínkou anonymity pro Morning Star News. „Dva členové naší církve nedávno oznámili, že se několik muslimů tajně účastní večerních modliteb. To je pravděpodobně mohlo přimět k tomu, aby je al-Šabáb zabil za šíření křesťanství v oblasti.“

Zavražděné křesťany identifikoval jako Josepha Githongu a Simona Karimiho z Východoafrické letniční církve, Petera Muthuriho a Thomase Mutheeho z keňské pobočky Assemblies of God a Jamese Mwendwu a Johna Kathureho z anglikánské církve.

Zesnulý Githonga v únoru sdělil křesťanskému vedoucímu, že konvertité z islámu v oblasti začali být znepokojeni stížnostmi místních obyvatel, že se šest křesťanů modlí ve jménu Krista s muslimskými sousedy a příliš hlasitě uctívají.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář