Teroristé z Boko Haram ženám uřízli uši po útoku na křesťanskou vesnici

Barbarství islámské teroristické skupiny Boko Haram dosáhlo nové úrovně, což dokumentují zprávy o tom, že ženám při útoku na křesťanskou vesnici odřízli uši.

Místní média podle Christian Today informují, že bojovníci Boko Haram zaútočili na křesťanskou vesnici Kalagari v severním Kamerunu 29. července, přičemž vzali osm žen jako rukojmí a uřízli jim uši.

Ženy jsou nyní v rukou lékařů, ale společnost Open Doors uvedla, že není jasné, zda byly všechny unesené ženy propuštěny.

Militantní skupina terorizuje křesťanská společenství v Nigérii již poslední desetiletí a nyní rozšířila svou násilnou ideologii do Kamerunu, Nigeru a Čadu.

Boko Haram je známý pro únosy žen a dívek. V roce 2014 přepadli školu v Chiboko a zajali 276 převážně křesťanských školaček.

Leah Sharibu je jedinou dívkou, která je stále v zajetí ze skupiny 110 unesených děvčat ze školy v loňském roce v Dapči ve státě Jobe.

UNICEF ​v loňském roce odhadla, že Boko Haram v letech 2013 až 2018 v severovýchodní Nigérii unesl 1 000 dětí. Mnoho dětí, zejména dívek, bylo použito pro sebevražedné útoky.

Open Doors uvedla, že zprávy přicházející z Kamerunu odrážejí „nový typ krutosti.“ Nigérie je na 12 místě na seznamu Open Doors ze světového žebříčku 50 zemí, kde je největší pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 15, srpna 2019  Foto: Open Doors – Ženy po útoku Boko Haram

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář