Texaský megasbor se 14 tisíci členy opouští kvůli LGBT otázce metodistickou církev 

Texaský megasbor hlasoval pro vystoupení z metodistické církve kvůli probíhající debatě o homosexualitě v této protestantské denominaci. V současné době zvažuje vystoupení více než 200 dalších sborů.

Metodistická sbor Woodlands s přibližně 14 200 členy odhlasoval vystoupení z texaské konference sdružující metodistické kongregace.

List The Christian Post informuje, že podle oznámení církve se v neděli v kostele sešlo asi 3 000 členů a přibližně 2 678 členů – tedy 96,3 % hlasujících – podpořilo vystoupení z církve.

Pastor Mark Sorensen zveřejnil na webových stránkách církve video, ve kterém uvedl, že hlasování potvrdilo, že „jsme sjednoceni v jedné vizi a jednom jasném poslání“.

SOUVISEJÍCÍKonzervativní metodisté stojí na křižovatce a řeší jak dál 

„Jsme připraveni posunout se dál přes rozdělení a rozdíly, které v naší denominaci příliš dlouho rozptylovaly pozornost,“ řekl Sorensen. „Pamatujte, že se měníme, abychom zůstali stejní. Tímto hlasováním zachováváme službu, kterou známe a milujeme.“

Sorensen „nabídl požehnání“ těm, kteří chtěli zůstat v metodistické církvi, a naznačil, že je „čas požehnat jeden druhému, i když jdeme každý svou cestou“.

„V tom není vítězství, v tom není vítěz ani poražený,“ dodal. „Jsme povoláni k tomu, abychom se modlili za druhé a pozvedali je v jakékoli službě, ke které nás Bůh volá nyní i v budoucnu.“

Podle Christian Post v Texasu zvažuje od konce července vystoupení z denominace více než 210 členských sborů. 

Woodlands není jediným sborem, který se v neděli od denominace odloučil. Sbor Faithbridge ve Springs v Texasu, který má 1300 členů, schválil oddělení od denominace, když odchod podpořilo všech 549 členů přítomných při hlasování.

„Jsem realista, pokud jde o to, kam denominace směřuje, a proto nemám žádné pochybnosti,“ řekl podle serveru UM News pastor sboru Faithbridge Ken Werlein. „Udělali jsme správnou, chytrou a moudrou věc.“

CP připomíná, že v posledních několika letech čelily metodisté polarizující debatě a rozkolu ohledně toho, zda by druhá největší protestantská denominace ve Spojených státech měla zachovat svůj oficiální postoj zakazující žehnání svazkům osob stejného pohlaví a ordinování homosexuálních duchovních.

Po celých Spojených státech mnoho sborů opustilo denominaci nebo uvažuje o tom, že se od ní odpojí. Mnozí se připojili ke Globální metodistické církvi, nově vzniklé konzervativní metodistické denominaci.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. října 2022 Foto: United Methodis News Agency – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář