Theresa Mayová osobně nepovolila vstup Asii Bibiové

Londýn – Spojené království doposud odmítlo poskytnout azyl Asii Bibiové, pákistánské křesťance, která byla po osmi letech ve vězení osvobozena.

Podle Daily Mail britská premiérka Theresa Mayová udělení azylu Bibiové osobně zamítla. Mayová byla údajně přesvědčena, že pokud ji udělí azyl, vyvolá napětí mezi britskými muslimy, informuje CBN News.

„Žádám britskou premiérku, aby nám pomohla opustit Pákistán a poskytnout nám azyl, jestliže bude moci,“ řekla podle The Guardian.

Postoj premiérky k případu Bibiové rozčilil mnoho lidí ve Velké Británii. Podle webové stránky Jihad Watch její vláda přijala dva extremistické muslimské kazatele, kteří chválili vraha muže, který porušil zákony o rouhání v Pákistánu.

Ovšem britská vláda nepovolila vstoupit ani třem křesťanským biskupům v roce 2016 poté, co byli pozváni do Londýna, aby se setkali s princem Charlesem, uvádí CBN.

Rozhodnutí pákistánského nejvyššího soudu o zproštění viny Bibiové vyvolalo demonstrace radikálních muslimů po celém Pákistánu. Demonstranti požadovali, aby žena byla veřejně oběšena a s ní i trojice soudců, kteří křesťanku osvobodili. Protesty skončily až poté, co pákistánské úřady slíbily, že propuštění Bibiové odloží a nedovolí jí opustit zemi.

Bibiová, matka pěti dětí, se údajného rouhání dopustila v roce 2009, když šla pro vodu. Dostala se do sporu se dvěma muslimkami, které se odmítly napít ze stejné nádoby jako katolička Bibiová. Muslimky později tvrdily, že Bibiová při tom urážela proroka Mohameda. V roce 2010 za to byla odsouzena k trestu smrti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Foto: Wikimedia Commons

1 Komentář

  1. „Vývoj“ nelze zastavit. Jsme svědky takzvaného „obohacování“ ve všech sférách. Jsme obohacováni islámem a jeho kulturou, novými pohledy na již zastaralý a překonaný Boží obraz rodiny a lidské sexuality, novými evropskými úmluvami, směrnicemi a nařízeními, nově se objevenými zájmovými skupinami horlivě podporující migraci, ale jsme obohacováni i zdůrazňováním nezbytností likvidace Ruska, jakožto největším a vlastně jediným potenciálním nebezpečím pro tuto planetu. Ano, snad si ani všechna tato úžasná „obohacení“ nezasloužíme …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář