TheRivers: Chceš ostatním říct o Bohu a nevíš jak?

O kom budeš mluvit?

Je důležité ujasnit si, komu jsi uvěřil. Kdo je ten trojjediný Bůh? Kdo je Ježíš? Proč v něho vlastně mají druzí uvěřit? Tyto odpovědi dají Tvým svědectvím smysl – lidé tak uvidí, že máš s Bohem osobní vztah a víš, proč Boha potřebujeme.

Pokud chceš oprášit základní Biblické pravdy o tom, kdo je Bůh a co nám ve svém Synu nabízí, neváhej a pořiď si knihu Paula Washera Evangelium Ježíše Krista. Najdeš v ní shrnutí dobré zprávy o Kristu a taky popis cesty, jak můžeme být skrze něj smířeni s Bohem, který nás stvořil.

 

Zaměř se na Ježíše

 

Pokud Ti základní osvěžení smyslu křesťanské víry a vlastně všeho, co budeš lidem o Bohu říkat nestačí, jdi víc do hloubky. Poznej znovu osobu Ježíše Krista jako tu jedinou cestu ke smíření s Bohem. Co pro nás vykonal? Proč musel zemřít a proč potom vstal z mrtvých? Jak to do sebe všechno zapadá?

Pořiď si knihu Poznej skutečného Ježíše a najdi v ní tyto i další odpovědi.

John Blanchard pro nás ve své knize shrnul to podstatné k porozumění Ježíši a celé to sepsal jazykem srozumitelným i nevěřícím lidem. Pořiď si ji proto i jako dárek pro lidi, kterým chceš Krista představit blíž, aby si ji mohli taky přečíst.

 

Je libo slovenčina?

Kým skutečně Ježíš z Nazareta byl a co udělal tak zvláštního bude určitě jedna z otázek lidí ve Tvém okolí, když jim o Kristu řekneš osobně. Připrav se na tyto i další dotazy. Pokud holduješ jazyku našich sousedů – slovenštině, neváhej a pořiď si knihu Kto je ten muž?

 

V této šikovné publikaci najdeš shrnutí otázek, které pokládali nevěřící lidé, když slyšeli o Bohu a záchraně v Ježíši Kristu. Správně tak očekáváš, že jde o místopeprných a nelehkých otázek. Jde však také o knihu, kde najdeš taky odpovědi na tyto otázky. Bude se Ti proto nesmírně hodit i na Tvých cestách evangelizace.

Jak odpovíš na těžké otázky?

Když budeš lidem kázat o Kristu, prosím, nečekej procházku růžovou zahradou. Těžké otázky přijdou a je lepší na ně být připraven. Pořiď si tyto knihy, které se na těžké otázky o Bohu přímo zaměřují.

 

Ťažké otázky, skutočné odpovede je kniha, ve které autor W.L.Craig odpovídá přirozeně a jednoduše na otázky, u kterých slýcháváme častokrát jen otřepané náboženské fráze. On se zde naopak snaží předkládat myšlenky, které jsouupřímné a snaží se doopravdy tazateli odpovědět. Nauč se to i Ty!

Nebo jdi rovnou po knize Tak toto je Boh, kde najdeš sérii opravdu těch nejzáludnějších, někdy až nepříjemných otázek, které Ti lidé mohou o Bohu položit. Samozřejmostí jsou opět i autorovy odpovědi na tyto prekérní dotazy. Čerpej z jeho knihy a nebudeš otázkami zaskočen.

 

Rada na závěr. Úspěšná evangelizace je ta, která se děje! A tak vybaven knihami, především však modlitebním zápasem za naše blízké vyraž
a přirozeně lidem říkej o živém Bohu, o spasiteli Ježíši Kristu a možnosti spasení, kterou nabízí všem bez rozdílu.

Co nevynechat, když lidem říkáš o Bohu si přečti zde a vše si můžeš taky prakticky zapsat do E. deníku – pomůcky pro odvážné křesťany, kteří to s velkým posláním myslí vážně.

Přeji Ti Boží vedení a zápal pro šíření evangelia ve Tvém okolí!  Pán s Tebou!

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář