Timothy SK – proč chtějí, aby jejich hudba mizela a co radí mladším kapelám?

Ve volném čase hrají. Služba okolo projektů jako je MPKS nebo CampFest je jim velmi blízká. Jsou vtipní a sehraní, ještě víc však sjednoceni zápalem pro Krista.
Co vzkázali mladším a začínajícím křesťanským skupinám a jak vidí budoucnost skupiny?

Když se řekne kapela Timothy SK, mnoho křesťanů v našich krajinách tuhle partičku zná. Proto jsme se tentokrát ptali každého člena zvlášť. Prozradili nám kdo jsou, co dělají a taky třeba to, jak do kapely a k víře přišli.

Do budoucna chtějí, aby jejich hudba mizela
Ne jako mnoho ostatních kapel, celek Timothy nevidí sebe sama jako hlavní postavu na place. Rádi by, aby lidé méně než na ně chodili spíš chválit a společně vyznávat, že Ježíš je Pán. Zapomenout na kvalitu muzikantů formátu Timothy je těžká věc, i přesto si sami přejí, aby lidé na jejich koncertech měli hlavně chvíli vyhrazenou Trojjedinému Bohu. Na svých vystoupeních tak vždy odehrají blok chval, u kterých jejich text vidíme na plátně. Společně s modlitbami, kterými nás provedou, je to skvělý čas vyhrazený pro Pána. Do budoucna v tom chtějí pokračovat a hudbu i zpěv zlepšovat.

Když zrovna nehrají
Co dělají, když zrovna nezkouší spolu s ostatními? Odpověď byla většinou stejná. „Když nehraju, tak hraju. Tedy sám. Cvičím a piluju nástroj nebo zpěv“, znělo v reakcích nejčastěji. Z celého rozhovoru jsem nasál atmosféru hudby a všeho s ní spojeného. Muziky, kterou víc než zdroj obživy, vnímají jako službu živému Bohu. Obdarování, které od Něj dostali a skrze které žehnají dál k Boží radosti. A na pódiu to umí skvěle.

 

Na cestách vtipkují

Jejich harmonogram se místy napíná ve švech. Zvlášť v létě poptávka po klucích horečně stoupá, a tak přichází na řadu „z bodu A do B“. A mapovat všechny trasy, ktarými kapela nejen v létě profičí, došli bychom na konec abecedy raz dva. Co tedy dělají s hodinami strávenými v autě?

Zamlklé tváře a poobědovou siestu nečekejte. Kluci z kapely jsou, díky Bohu, především dobří přátelé a neváhali přiznat ani společný smysl pro humor. Mnoho z nich s úsměvem vzpomíná na vtipné momenty, které častokrát končily u pověstných Jožkových anekdot.

Jsme rádi že jim cestování ubíhá a jsme vděčni i za všechny společné zážitky, které jim nadělilo. Historky podobné té „jak bubeník Milan polévku na křižovatce rozlil“ jim určitě pravidelně kouzlí široké úsměvy.

27 let na scéně, co radí mladším kapelám

Upřednostnit vztahy před výkonem je prý základ zdravé kultury uvnitř kapely.
Přátelé nejen na koncertu – to by měl být cíl všech, kteří toto prostředí teprve tvoří. U Timothy jsem viděl vřelé a příjemné lidi, kteří spolu táhnout za jeden provaz i ve „všední den“.
Všechny mladé kapely by též rádi vedli k upřímné víře a každodennímu kontaktu s živým Bohem i mimo pódium. Jinak by to prý nemuselo fungovat dobře ani naživo. Poslední rada pro hudebníky juniory: „Cvičte nástroj, zdokonalujte zpěv“.

Takže mladým vzkazují:

  • Upřednostnit vztahy mezi sebou před výkonem
  • Sdílet se, modlit se, žít víru uprostřed kapely každý den
  • Mít živý vztah s Bohem i mimo pódium, aby vystoupení byla upřímná
  • Cvičit, cvičit a cvičit nástroj a zpěv

 

Chválit a žehnat budou v Ostravě

Začátkem léta bude Ostrava hostit jedinečnou událost. Vlastně dvě události v jedné. Představení naší společnosti TheRivers a toho, jak křesťany podporujeme v evangelizaci, proběhne v rámci worshipového večera právě v Timoťácké režii. Uvidíme se v Kristově kostele v sobotu 23. června v 18 hodin. Věříme, že zažijeme čas požehnaný Duchem svatým, příležitost oslavit našeho Pána Krista a načerpáme povzbuzení ke službě živému Bohu. Pojďme se společně modlit za hojnou účast a požehnání celé akce, aby si Pán celý čas použil ke své oslavě a plánům.Pořiď si lístek na koncert za 120 Korun rychle a online zde.
Potkáme se tam v první řadě.

 

Pavel Szlauer

TheRivers

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář