Tip na 100 % užitečný dárek 

Potřebujete nějaký smysluplný dárek, který nemusíte složitě vymýšlet, shánět a balit? 

Jste zaměstnanec či zaměstnavatel a nevíte, čím letos obdarovat kolegy v týmu či podřízené? Dával by vám smysl charitativní ADRA Dárek s dlouhodobým užitkem

Chcete udělat někomu radost a umožnit mu postavit se na vlastní nohy?

Farimata, malijská babička čtyř vnoučat, zůstala po útocích na péči o děti sama. Takových žen jsou zde tisíce. Svůj domov musel opustit rybář Bakary s rodinou: „Přes 40 let jsem nevytáhl paty ze svého rodného města, ale kvůli zastrašování, útokům a teroristickým skupinám jsme se rozhodli hledat útočiště jinde,“ přibližuje. Farimatě i Bakarymuse podařilo odejít do bezpečnějších oblastí, kde se pokouší začít nový život. 

Humanitární organizace ADRA přispívá k řešení tíživé situace lidí nejen v Mali, ale i v řadě dalších sužovaných zemí. Poskytujeme ženám nástroje a semena pro založení zahrádky, kde si mohou vypěstovat zeleninu a další plodiny jak pro vlastní spotřebu, tak pro prodej na trhu. Učíme je také pěstovat zeleninu za použití minimálního množství vody či pro komunitu hloubíme nové studny pro zajištění přístupu k pitné vodě. Po pečlivém zvážení možností pastvy, v místě s dostatkem vody pro zvířata, pořizujeme ženám (rodinám) s dětmi kozy, aby si denně mohly nadojit mléko pro děti, přebytky mléka zpracovat a prodat.

Letošní novinkou v pomoci potřebným je založení chovného rybníku v Africe díky zařazení ADRA Dárku Zlaté rybky.

Nezapomínáme ani na Ukrajinu, kde už 8 měsíců pomáháme. OlgaInesa a tisíce dalších lidí si přejí přežít zimu. Na ně myslíme s ADRA Dárkem Zimní humanitární balíček.

Lidem jako je Farimata, Bakary či Olga můžete ulehčit život i vy. 

Zakoupením charitativního ADRA Dárku pomáháte lidem konkrétně, užitečně a na 100 % (100 % vašeho daru putuje na přímou pomoc lidem v nouzi). 

Vyberte si ten „svůj“ pravý dárek na www.adradarek.cz

Pomozte lidem získat dlouhodobý zdroj obživy a šanci postavit se na vlastní nohy.

„Pomoc humanitárních organizací nám nemůže zajistit naprosté bezpečí, ale cítíme se díky ní přijímaní a můžeme si zachovat poslední zbytky důstojnosti,“ děkuje babička Farimata. 

A my děkujeme vám, že jste tu s námi pro druhé. Už 30 let.

Martina Špinková, www.adra.cz

.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář