Tisíce lidí mlčky protestovaly proti dekriminalizaci potratů v Severním Irsku

Belfast – Tisíce lidí se minulý pátek shromáždily v ulicích, aby reagovaly na nový zákon, který drasticky uvolní zákony o potratech v Severním Irsku. Protest přitáhl lidi z celého politického spektra a všech vyznání.

Organizátoři uvedli, že existuje frustrace z toho, že obyvatel Severního Irska se nikdo neptal na jejich názor při této„nedemokratické změně, která neodráží veřejné nebo politické mínění,“ uvádí Christian Today.

Protest byl uspořádán s cílem dát hlas nenarozeným, kteří „nemohou mluvit na obranu svého vlastního práva na život a nemůžeme si sednout, aniž bychom za ně stáli.“

Demonstranti mlčky kráčeli od bran parlamentu v Belfastu. Na konci budovy se zastavili a drželi svíčky po dobu šesti minut, aby reprezentovali šest krajů Severního Irska.

Vzhledem k tomu, že kampaň proti zákonům vznikala až v srpnu, organizátory potěšila hojná účast demonstrujících.

„Je povzbudivé vědět, že tolik lidí v Severním Irsku se vášnivě zajímá o hodnotu lidského života a touží vidět, že jsme skutečně společnost podporující život pro každého člověka,“ uvedli ve vyhlášení.

Po protestu organizátoři vyzvali obyvatele Severního Irska, aby se zapojili do politického dění v zemi podporováním skupin, které pracují jménem nenarozených i jejich matek, a „odmítli volit politiky a strany,“ kteří „nestojí na straně obou.“

„Je to otázka života a smrti. Společně můžeme být společností, kde je každý ceněn, každý lidský život ceněn a není vybírána žádná lidská smrt,“ uvedla organizace NI Voiceless, která zastřešovala kampaň.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 13. září 2019  Foto:  NI Voiceless

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář