Tisíce občanů se v Irsku zúčastnilo Pochodu pro život

Dublin – Odhaduje se, že 10 000 pro-life zastánců se v Irsku zúčastnilo velkého pochodu pro život. Pochod se konal 6. července a začal na dublinském náměstí, informuje CNA.

„Tématem pochodu byla výzva ‚Postavme se za život,‘ protože žádné hlasování, žádný právní předpis, žádné referendum nemůže nikdy vést k potratu,“ řekl výbor pořádající shromáždění. Akce byla organizována Institutem pro život s podporou více než 30 místních pro-life skupin.

V referendu z 25. května 2018 více než 66% irských voličů hlasovali po změnu Ústavy a irští zákonodárci pak přijali legislativu umožňující legální potrat.

Arcibiskup Eamon Martin sdělil médiím na shromáždění, že chce „být solidární“ s těmi, kteří věří, že těhotenství znamená řešit dva životy: „život matky a jejího nenarozeného dítěte – a oba potřebují lásku, úctu i ochranu,“ uvádí CNA.

Vyzval k větší pomoci zranitelným ženám, matkám a otcům, kteří jsou v krizi, a „rodičům, kteří se domnívají, že se při potratu špatně rozhodli“.

Irské zákony nyní umožňují potraty, aby praktičtí lékaři vykonávali zákroky do devátého týdně těhotenství. Nemocnice mohou provádět potraty do 12 týdnů.

Na shromáždění vystoupili také političtí představitelé. Carol Nolanová uvedla, že politici „dnes nepředstavují názory mnohých z nás.“

Nolanová vystoupila z politické strany Sinn Féin v roce 2018, kvůli svému postoji k potratům. Řekla, že by chtěla vidět více pro-life žen ve straně Dáil a v dolní komoře irského parlamentu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor:  -mn-  Datum: 14. července 2019  Foto: Twitter @Rallyforlife

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář