Tisíckráte konečně knižně

Tisíckráte je kniha, která by neměla chybět na poličce žádného konzervativního či liberálního katolíka, ba ani ateisty. Vždyť máloco sjednocuje tolik jako humor a kniha Tisíckráte z pera autorů vystupujících pod pseudonymem Felix Kulpa je živoucím důkazem, že ani katolíci se neberou vážně a dokáží si sami ze sebe udělat legraci.

Zajímá Vás, proč se věřící v kostele drží spíše vzadu? Proč je fronta na eucharistii u biskupa vždy delší? Jak je možné, že církevní sňatek může mít vliv na délku prvního těhotenství či co stojí za protestní hladovkou kněží na Velký pátek?

Texty trefně pracují se stereotypy v katolické církvi a často nabízejí vysvětlení, která v duchu Se non é vero, é ben trovato mohou – a nemusejí – být pravdivá. 

Těžištěm knihy jsou články publikované na webu Tisíckráte.cz, který v roce 2018 vyhrál cenu Magnesia Litera blog roku. První část knihy provede čtenáře úskalími liturgického roku. Díky neúnavné investigaci Felixe Kulpy je možno poodhrnout roucho sutany a ze střípků života kněží poskládat pestrou mozaiku. Texty reflektují 
i nelehkou úlohu církve v čase pandemie a závěrem odkazují na články, které měly největší čtenářský ohlas. 

Atmosféru knihy dotvářejí fotografie z portálu Člověk a víra. Je to zkrátka ta nejlepší kniha, kterou Tomáš Halík nenapsal, ale možná k ní napsal alespoň předmluvu. Anebo to všechno bylo jinak? Přesvědčete se sami!

Autor: Felix Kulpa

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář