Tomáš Halík vyjádřil podporu Čaputové jako naději pro celý region

Bratislava – Teolog Tomáš Halík se setkal s kandidátkou Progresivního Slovenska na post prezidenta, Zuzanou Čaputovou. Český kněz vyjádřil při setkání naději, že Čaputová může být nositelkou nového ducha nejen pro Slovensko ale pro celý region. Po Róbertu Bezákovi se tak Halík stal dalším významným katolickým knězem, který ji podpořil v úsilí o post hlavy státu.

„Já jsem se vždy chtěl setkat s paní Zuzanou Čaputovou. Podívat se jí do očí a hovořit s ní o řadě věcí, protože se domnívám stejně jako nejzkušenější český politik Karel Schwarzenberg, že ona může přinést nového ducha, novou naději, nejen pro Slovensko, ale pro celý náš středoevropský region,“ řekl pro týžden.sk Tomáš Halík.

„Mne zajímá fenomén Zuzana Čaputová jako psychologa, jako sociologa, ale také jako křesťana. V ní vidím duchovního a spirituálního člověka, který něco pozitivního vyzařuje do toho našeho světa a to je něco strašně potřebné,“ dodal český teolog a profesor.

Jeden z hlavních soupeřů Čaputové v prezidentských volbách, místopředseda Evropské komise, Maroš Šefčovič, se minulý týden přihlásil k tradiční rodině a ke křesťanským hodnotám. Učinil tak po schůzce s představiteli křesťanských církví na Slovensku. Šefčovič byl na konci 80. let členem komunistické strany, která v komunistickém Československu vystupovala proti církvím.

 

-mn- Foto: screenshot tyzden.sk

Tags: ,,

11 Komentáře

 1. Vyjádření p. Halíka mě nijak nepřekvapuje… Nicméně je třeba říct, že ti Slováci to taky nemají jednoduché. Poslední dobou mi připadá, že je to s volbami čím dál složitější.

  Odpověď
 2. Pánbíčkář Halík se už vsírá i mezi liberalní demokrat(k)y? Že by byl tajný Sorošův kamarád se zvláštním úkolem. Jak roztomilé a oduševnělé.

  Odpověď
 3. Něco málo o paní Čaputové:
  „…blízká jsou jí i sociální témata, která se týkají znevýhodněných skupin obyvatel. Například právě seniorů, týraných a zneužívaných dětí i LGBT komunity. Vyjádřila se, že by podpořila registrované partnerství – které na Slovensku zatím není možné uzavírat – a případně i adopce dětí homosexuálními páry…“

  Odpověď
  • A to je špatně? U nás si kněží momentálně nemůžou registrované partnerství vynachválit. Pořád ho používají jako argument pro nepotřebnost sňatků homosexuálů. Církev ten institut používá víc než homosexuálové 🙂

   Odpověď
 4. Teraz neriešime utečencov ani Halíka, ale kandidáta na prezidenta či prezidentku. A lepšie riešenie ako Zuzanka Čaputová nie je v ponuke. Takže by som prosil našich drahých slovenských voličov, aby sa kolem Zuzanky zomkli a boli aspoň v tomto ako národ jednotní a nenehali sa ovplyvňovat nenávistnou propagandou magorov, ktorých posledným útočiskom sa stal nacionalismus.

  Čo ste spravili, Slováci moji drahí, so svojou slobodou? Začalo to strielaním stovák bielych koní, pokračovalo krvavými bitkami medzi mafiánmi a skončilo to strielaním novinárov a bujnením primitívneho nacionalismu. A pre toto ste súhlasili s rozbitím ťažko, s obeťami a nádejou nadobudnutého spoločného štátu? Tak choďte radšej troška do seba a svoju pomýlenú vôľu si dajte do čistiarne. Naopak svoj médiami a fašistami vypratý mozok pošlite do nejakého kláštora na rehabilitáciu. Kto nemá rad Čaputovú, nemá rad ani mňa!

  Zoberte, drahí bratia Slováci, mozgy do hrsti! Čaputovú tam, samozrejmě, dali len do počtu, aby ste zasa nevyzerali ako patriarchální obmedzenci. Ale nakoniec je ona Vaša jediná nádej. Už to chápete? Mali ste byť opäť oklamaní, ako vždy v histórii, ale máte šancu si teraz jedno tučné semiačko z chodníka dejín zdvihnúť. A je to ku*evsky dôležité semiačko!

  Odpověď
  • Milý Dariuš, kdy potom chcete řešit utečence a zachování slovenskou kulturní identity, když ne při výběru presidenta?

   Odpověď
 5. A to je špatně? U nás si kněží momentálně nemůžou registrované partnerství vynachválit. Pořád ho používají jako argument pro nepotřebnost sňatků homosexuálů. Církev ten institut používá víc než homosexuálové 🙂

  Odpověď
 6. Halík ? Ten neduchovní člověk s intelektuálními žvásty? Další rozvraceč Evropy spolu s Čaputovou. Místo aby stavěli na křesťanských hodnotách jak Polsko a Maďarsko, tak rozvracejí. Vůbec – proč tento portál dává prostor tolik Halíkovi? Co tak se zeptat P. Duky?

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář