Tomáš Zdechovský: Věříme, že v těchto volbách můžeme hrát o čtyři mandáty.

V pátek 1.3.2019 KDU-ČSL zahájila svoji kampaň před volbami do Evropského parlamentu. Její kandidátka je společnou kandidátkou s několika dalšími uskupeními, a to Korunou českou, Konzervativní stranou, Sdružením pro místní správu a SNK Evropští demokraté. Kandidáty dále podporuje na 60 regionálních politických uskupení. „Rozhodli jsme se netříštit síly. V rámci stran, které mají tradiční program a vycházejí z křesťansko-židovských hodnot, se podařilo najít takto silnou sestavu. Jsme jediná skutečně proevropská a konzervativní kandidátka, která voličům nabízí kvalitní jména a dobrý program,“ okomentoval předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. 

Lídrem celé kandidátky je současný europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL): „EU je především prostorem míru, bezprecedentního sedmdesátiletého míru, který je předpokladem prosperity. Díky EU je u nás blahobyt, jaký tady dříve nikdy nebyl. Jsme v současnosti jednoznačně jediné české spojení proevropských konzervativních stran. Unie vznikla na našich křesťansko-demokratických ideových základech. Unie vznikla díky politické odvaze poválečných křesťanských demokratů nahradit válčení vzájemnou spoluprací,“ vysvětluje jednička kandidátky.

Svůj post europoslance a na kandidátce jako číslo dvě, hned za lídrem, bude za KDU-ČSL obhajovat také Tomáš Zdechovský. Ten upozorňuje na to, že kandidátka je nejsilnější v historii KDU-ČSL. „Pevně věříme, že obrovské množství jmen a osobností pomůže voličům si nás vybrat. Věříme, že v těchto volbách můžeme hrát o čtyři mandáty,“ říká Zdechovský, který stál u tvorby společné kandidátky.

Europoslankyně a číslo tři na kandidátce Michaela Šojdrová ještě dodává, že lidovci jsou sice známí tím, že dělají věci s rozvahou – jsou klidná síla. Nicméně teď podle ní nastal čas, kdy rozvahu musí doplnit odvaha. „Budu usilovat o členství v zemědělském výboru. Prosazovat zájmy českých zemědělců. To znamená netrestat velké podniky, ale více podpořit malé a střední zemědělce, abychom měli dostatek našich kvalitních českých potravin. Budu bojovat, aby se Česká republika dostala z politické izolace. Abychom dokázali společně budovat bezpečnou Evropu s křesťanskou solidaritou. Budu bojovat statečně za nás v Evropě,“ doplňuje.

Společná kandidátní listina KDU-ČSL je východiskem pro středopravicového konzervativního voliče, který na politickém spektru hledal politický subjekt nebo uskupení stran, které by takovému profilu odpovídalo. Dnes takové uskupení je.

 

Autor: -rl- -pv- Foto: kdu.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář