Tony Evans: O pozici muže v rodině a společnosti probíhá duchovní zápas

ANAHEIM – Satan je odhodlán zničit muže a jejich Bohem danou roli a změnit biblickou definici mužství. To by způsobilo rozpad rodiny a společnosti, varuje pastor Tony Evans.

„To, co vidíme a budeme i nadále vidět, je rozklad rodiny, protože muž je základem rodiny, a rodina je základem společnosti,“ řekl pro Christian Post Tony Evans, zakladatel a pastor sboru Oak Cliff Bible Fellowship v Dallasu. Nejlepší cestou ke zničení rodiny a společnosti je zbavit se mužů, kteří plní své role.“

„Ve dnech Mojžíše a Ježíše zabíjeli mužské potomky, protože chtěli ovládat to, co se děje ve společenství,“ pokračoval. „Nepřítel se snaží zbavit mužů psychicky a emocionálně, a to právě kultura dělá.“

Evans poukázal na to, že například v afroamerické komunitě se téměř 70 procent dětí narodí svobodným matkám, což znamená, že většina dětí je vychována bez pozitivního mužského vlivu ve svých životech.

„Pak jste jako komunita na okraji katastrofy,“ řekl. „Ne proto, že ženy nejsou skvělé, ale požádali jste je, aby dělali víc než to, pro co byly stvořené. Návrat ke správnému pohledu na manželství a správný pohled na rodinu je kritický a začíná správným pohledem na muže.“

Současný kaplan basketbalového mužstva Dallase Mavericks z NBA vysvětlil, že důvodem útoku na mužství je dvojí: „Nejprve muži nedokázali být muži, jakými je chce mít Bůh. To otevřelo mezeru, která byla naplněna s re-definicí mužství a útoky proti mužům,“ řekl. „Je to tedy částečně kvůli selhání mužů.“

„Další věc, která se odehrává mimo samotné muže, je posun v kultuře, která re-definovala mužskou rolil a přivedla muže k tomu, aby opustili své role a odmítali je. Existuje tedy toxické prostředí proti mužství, ale bohužel my jsme k tomu přispěli,“ dodal.

Evans zorganizoval konferenci, která se snaží pomoci mužům pochopit biblickou definici mužství a pomoci jim, aby se stali tím, kým je stvořil Bůh.

Dokumentární film je rozšířením dvou jeho knih, Království člověka a Žádné další výmluvy, a podrobně se zabývá současným stavem mužnosti, než zkoumá, co Bůh vyžaduje od lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,

2 Komentáře

  1. Ptala jsem se Boha, Boze, mam se ted chovat jako muz, kdyz jsem zustala na dite sama? Bozi odpoved, ty jsi zena, zodpovednost za financni zabezpeceni ted prejimam ja. Tak mi Buh zajistil praci u bohate nemecke firmy,a ten plat tady radeji rozebirat nebudu, aby mi lidi nenadavali. Takhle se na tu neochotu muzu postarat se o rodinu musi… Kdyz holt nefunguji chlapi, tak prebira zodpovednost Buh, alespon potom to financni zabezpeceni stoji za to.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář