Traumatizovaná žena byla nucena nést useknutou hlavu svého manžela

Traumatizovaná žena byla nucena nést useknutou hlavu svého manžela poté, co byl zavražděn militanty.

Ženě z provincie Cabo Delgado v severním Mosambiku údajně řekli vrazi jejího manžela, aby odnesla hlavu na místní policejní stanici.

Zpravodajský kanál Zimbabwe Daily uvedl, že pastorova manželka řekla policii, že podezřelí povstalci napojení na Islámský stát (IS) zadrželi pastora při práci na poli a sťali mu hlavu.

Předpokládá se, že za vraždou pastora je teroristická skupina, která si říká aš-Šabáb a která je napojena na Islámský stát. 

Organizace pro lidská práva International Christian Concern (ICC) tento „monstrózní čin“ odsoudila a vyzvala křesťany, aby se „modlili, aby Pán poskytl útěchu manželce tohoto zabitého pastora a aby ji uzdravil z traumat, která musela snášet.“

„Provincie Cabo Delgado je od roku 2017 otřásána útoky militantů napojených na Islámský stát, při nichž zahynulo nejméně 3 340 lidí a více než 800 000 bylo vysídleno,“ uvedl list The Mail.

Zpráva o tomto hrozném činu přichází měsíc poté, co Premier Christian News oznámila, že extrémisté napojení na IS v Mosambiku sťali více než 50 lidí. Tento incident byl jedním z více než 600 útoků v provincii Cabo Delgado, kde zemřelo až 2 000 lidí a 310 000 zůstalo bez domova. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. ledna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář