Třetí srpnový prodloužený víkend bude patřit vsetínskému festivalu UNITED

Ve Vsetíně se od čtvrtka 17. 8. do soboty 19. 8. 2023 uskuteční 13. ročník festivalu UNITED. Návštěvníkům nabídne program na celkem dvanácti místech v centru města. Mezi letošní novinky se řadí klubová scéna, Late Night Show, festivalová kaple, zázemí pro maminky s malými dětmi a vlastní mobilní aplikace.

Hlavní pódium je situované na Dolní náměstí. Bude otevřené nejen pro návštěvníky, ale také pro veřejnost. Odehrají se zde večerní programy s festivalovými řečníky a vystoupení zahraničních hudebních hostů. Z Velké Británie přijali pozvání kapela Hillsong London a DJ Galactus Jack, ze Švédska přijede trio LIN D a ze Spojených států PineLake Worship Band.

Z česko-slovenských kapel se nejen na hlavním pódiu představí skupiny a interpreti Adonai, ALIVE, ESPÉ, Homecoming, Late Mayday, Miriam Kaiser, ON FIRE, Petr Wolgemuth, QAI, Timothy, Worship.ko a další.

V Domě kultury bude přístupných hned několik míst. Ve Velkém sále se bude začínat Worship rány, během dne zde proběhnou semináře a večer pak koncertní vystoupení. Hudba zazní také v KLU3OVNĚ K3. Malý sál je přichystán pro návštěvníky, kteří chtějí využít poradenské služby. Dolní foyer je vyhrazeno prodejním stánkům. Horní foyer poslouží jako zázemí pro maminky s malými dětmi, kde si budou moci odpočinout, přebalit a nakrmit své děti.

Dějištěm více než 30 seminářů a workshopů se stanou evangelický kostel, kino Vatra, městská knihovna, gymnázium, sokolovna a centrum Maják. Cílem seminářů je otevřít aktuální témata, která řeší mladí: Strach (Pavel Hošek), Genderová identita v Kristu (Marek Macák), Emoce a život s Bohem (Kateřina Lachmanová), Opakujeme stále stejné chyby? (Tomáš Petráček), Hněv ve společnosti (Benedikt Mohelník), Nespoutaná přítomnost (Kateřina Vávrová), Poznat sám sebe (Veronika Horňáková) a další.

Jako místo pro odpočinek a zklidnění je připravena chillout zóna s posezením a občerstvením před Domem kultury. Dále pak festivalová kaple, kde budou probíhat krátká ranní a večerní zamyšlení. Ke zklidnění návštěvníci mohou vyrazit také do parku Panská zahrada. Zde si mohou v Altánu Rádia 7 poslechnout moderované rozhovory s vystupujícími. Další část rozhovorů proběhne formou večerních Late Night Show v kině Vatra.

Jednou z festivalových novinek je mobilní aplikace pro platformy Android a iOS. Jejím cílem je moderním způsobem nahradit tištěné bulletiny a přinášet tak návštěvníkům aktuální informace. 

UNITED je křesťanský multižánrový festival s dramaturgicky pestrým programem. Ten kromě hudebních vystoupení zahrnuje semináře, workshopy, talk show, službu modliteb a duchovního poradenství, divadelní představení a atrakce pro děti. Aktuality, program a podrobné informace jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilech sociálních sítí Facebook a Instagram. Na internetových stránkách dále je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků a odkazy na podcastové platformy. Pořadatelem je zapsaný spolek UNITED 3P, z. s.

Tisková zpráva a foto festival UNITED.

Promo video festivalu UNITED 2023

Tags: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář