Tři křesťanští konvertité uprchli kvůli hrozícímu trestu z Íránu

Tři íránští křesťanští konvertité, kterým kvůli víře v Ježíše Krista hrozilo celkem 35 let vězení, uprchli ze země. Soud totiž zamítl jejich odvolání.

Kvian Fallah-Mohammadi, Hadi Asgari a Amin Afshar-Naderi byli podle International Christian Concern obviněni kvůli účasti na vánoční oslavě, která proběhla ještě v prosinci 2014. Konvertitům hrozilo celkem 35 let vězení.

K jejich útěku došlo několik týdnů poté, co dva další křesťané, pastor a jeho manželka, uprchli ze země po zamítnutí jejich odvolání. Všech těchto pět osob bylo na stejné vánoční oslavě.

„Existuje podezření, že Írán chce vyhnat křesťany ze země, ale odchod je neuvěřitelně bolestivý a obtížný proces,“ tvrdí lidskoprávní organizace ICC. „Církev je na důležité křižovatce i díky rostoucímu pronásledování v Íránu.“

Desítky tisíc íránských muslimů se obracejí k Ježíši prostřednictvím sledování křesťanské satelitní televize.

Írán je na 9. místě v seznamu organizací Open Doors World Watch za rok 2019 z 50 zemí, kde je nejtěžší být křesťanem. Mnoho odborníků tvrdí, že v Iránu a v Číně nyní dochází k největšími duchovnímu probuzení a růstu církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – teheránské vězení Evin

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář