Tři tisíce mladých křesťanů se setkaly v Německu s cílem přinést probuzení do Evropy

Karlsruhe pořádala šestidenní konferenci o evangelizaci. Cílem akce bylo povzbudit studenty vysokých škol, aby následovali Boží vedení a evangeliem zasytili duchovní hlad v Evropě.

„Bůh chce zapálit oheň uvnitř nás a použít jej k zapálení tohoto kontinentu,“ řekla podle Evangelical Focus ředitelka festivalu Revive Europe Sarah Breuelová. Na konferenci do Německa přicestovalo 3000 vysokoškolských studentů a absolventů ze 68 zemí.

Ve dnech od 27. 12. do 1. ledna diskutovali o Božím plánu pro Evropu a o tom, jak oslovit novou generaci evangeliem. Řečníci používali ke svým tématům výklad Skutků apoštolských. V přednáškách se účastníci dívali na to, jak Bůh používal ranou církev a jak mohou křesťané dnes reagovat na duchovní potřeby v Evropě.

„Učedníci v horní místnosti v Jeruzalémě byli plní očekávání. Čekali, až bude Bůh jednat,“ řekl jeden z řečníků konference John Teter. Další přednášející řekli účastníkům, aby „záviseli na Bohu“ a „čekali na vedení Duchem svatým“. Apelovali na posluchače, aby sdíleli dobrou zprávu s generaci hledající smysl života.

Konferenci pořádala mládežnická sdružení IFES (International Fellowship of Evangelical Students), která již řadu let organizuje konference o evangelizaci. Konferenci v Karlsruhe předcházela celoroční modlitební iniciativa za Evropu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum:6. ledna 2020  Foto: Revival Europe

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář