Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR vynesla rekordních 137,6 mil. Kč

Praha – Letošní Tříkrálová sbírka, při které koledníci po loňské pauze opět vyšli koledovat do ulic, skončila s rekordním výsledkem. Na sbírkovém kontě se díky dárcům k dnešnímu dni nashromáždilo rekordních 137,6 milionu korun. Pořadatelé z Charity ČR to dnes uvedli na webu.

V neděli 16. ledna ukončili po celé republice koledníci svoji dvoutýdenní pouť se zapečetěnými kasičkami, nicméně sbírka pokračovala ve virtuálním prostředí v podobě on-line koledy do 31. ledna. Koledníci ze všech koutů země vykoledovali do kasiček 128,3 milionu korun, on-line koledování nyní vykazuje 3,6 milionu korun a bezhotovostní dary tvořily k dnešnímu dni 4,6 milionu korun.

SOUVISEJÍCÍKončí letošní Tříkrálová sbírka, výtěžek charita oznámí v únoru

Spočteno je 99,3 procenta kasiček, zbývá spočítat výnos posledních 176 – jde o kasičky, u nichž rozpečetění brání buď karantény pracovníků charity, nebo zaměstnanců obecních úřadů, kde byly kasičky před sbírkou zapečetěny.

Diváci tradičního Tříkrálového koncertu, který vysílala Česká televize v neděli 9. ledna, přispěli do pomyslné kasičky více než milionem korun.

I letos ale do koledování zasáhla pandemie. Například tím, že koledníci nemohli vyrazit do ulic nebo se nekoledovalo ve všech obcích tak jako v minulých letech.

„Všichni jsme moc rádi, že naši koledníci mohli letos opět přinášet lidem radost a Boží požehnání. Přestože bylo vzhledem k situaci o něco méně kolednických skupin než před dvěma lety, výsledek Tříkrálové sbírky je vyšší než dosud rekordní výsledek roku 2020 – tedy roku před covidem, kdy bylo pro potřebné vykoledováno 133,8 milionu korun,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Výtěžek každoročně putuje na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, hlavně v regionech v místě sbírky. Asi desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc v zahraničí. Za celou dobu existence sbírky se podařilo vybrat zhruba 1,5 miliardy korun.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 4. února 2022 Foto: Tříkrálová sbírka

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář