Třináct súdánských křesťanských konvertitů zatčeno a mučeno

Chartúm – Minulý měsíc bylo zatčeno a mučeno asi třináct křesťanů v Súdánu. Opustili islám a rozhodli se následovat Ježíše Krista. Skupina nových konvertitů byla údajně převezena z domova za účelem k návratu k původní víře.

Podle organizace International Christian Concern byli zajatci brutálně mučeni, aby přesvědčili skupinu k návratu zpět k islámu.

Súdán je stále známý jako jeden z nejrepresívnějších národů na světě podle organizace Open Doors. Podle katolické zpravodajské agentury byl pastor Tajadin Idris Yousef postaven před soud a obviněn z odpadnutí od islámu. Skupina byla nakonec nucena zaplatit pokuty a byla obviněna z „rušení míru“, přestože nic takového neudělala.

Súdánská vláda už roky potlačuje křesťanství, zároveň provádí genocidu proti nearabům. V roce 2010 byl prezident Omar-Bashir obžalován Mezinárodním trestním soudem (ICC) z genocidy a etnických čistek. V letech 2003 až 2008 bylo v důsledku konfliktu zabito přibližně 300 000 lidí.

Petr Jašek byl zatčen súdánskými úřady v prosinci 2015 a strávil více než rok v súdánském vězením. V lednu 2017 byl odsouzen k 24 letům vězení za špionáž a podněcování k nenávisti.

„Celá ta zkušenost mě přiblížila k Bohu, můj osobní duchovní život se dostal do hlubší dimenze. Totéž platí i pro mé děti a manželku a v širším smyslu i pro náš sbor a Boží lid v naší zemi. Svůj život jsem odevzdal Pánu už asi v patnácti letech, ale ve vězení jsem prožil ještě hlubší, intimnější vztah s ním,“ řekl Jašek v rozhovoru pro Život víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikipedie, Súdán, ilustrační

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář