Třináctiletý chlapec z Brazílie, který si kresbou svatých vydělával na léčbu, zemřel na covid

Daniel Neves maloval obrázky svatých, aby si tímto způsobem platil lékařské výdaje za ošetření. Třináctiletý kluk byl téměř dva týdny před svým úmrtím hospitalizován s covidem.

Podle Catholic News Agency mu v osmi měsících byla diagnostikována závažná nemoc ledvin a další přidružená onemocnění. Chlapec většinu svého života strávil v nemocnici. Když mu bylo pět, přestaly mu fungovat ledviny a každý týden musel podstoupit hemodialýzu. V té době se naučil malovat a prodejem obrazů si mohl platit léčbu.

Daniel maloval hlavně obrazy katolických svatých. Narodil se v brazilském městě Guanambi, kde žil se svou matkou, a každé tři měsíce byl převezen do São Paula na nezbytnou léčbu.

Instagramový příspěvek informoval, že chlapec zemřel 18. května poté, co byl  kvůli covidu hospitalizován. „Bojoval statečně až do konce. Děkuji vám všem za vaši péči a podporu, kterou jste mu poskytli během všech těch let. Byli jste součástí jeho života, jeho lásky ke kreslení… Kéž vám všem Bůh žehná,“uvádí se na sociální síti.

Matka chlapce řekla, že Daniel učinil její život „zvláštnějším, sladším, zábavnějším a šibalským“ a že zaujal lidi svým talentem. „Nyní uděláš nebe barevnějším! Budeš nám chybět! Odpočívej v pokoji,“ cituje ji CNA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář