Trump byl měl jako první prezident osobně mluvit na Pochodu pro život

Washington – Prezident Trump ve středu oznámil, že se zúčastní pátého Pochodu pro život, každoročního shromáždění proti potratům.

Zatímco jiní prezidenti oslovili pro-life shromáždění telefonicky nebo zaslali video pozdravy, Trump by jako první promluvil osobně.

Pochod ve Washingtonu začíná v poledne, což je asi čas, kdy se očekává, že promluví Trump. Protestující budou následně pochodovat k Nejvyššímu soudu.

The Washington Post připomíná, že v roce 2017 se Mike Pence stal prvním viceprezidentem, který osobně promluvil na zhromáždění, a Trump se přihovořil prostřednictvím satelitu. Trump poslal video pozdravy v letech 2018 a 2019, když Pence přišel osobně.

„Toto hnutí je založené na lásce a zakotvené v důstojnosti každého lidského života. Když se podíváme do očí novorozeného dítěte, vidíme krásu lidské duše a velkolepost Božího stvoření. Víme, že každý život má smysl a že každý život stojí za ochranu,“ řekl Trump ve videozáznamu k davu, jak na svých stránkách informuje The Christian Post.

Pence představil prezidenta jako šampióna pro-life hnutí. Svůj výrok podepřel konkrétními kroky Donalda Trumpa. „Od prvního dne činnosti této administrativy prezident Trump podnikal kroky k obraně života. Náš prezident znovu nastavil systém tak, aby žádná americká zahraniční pomoc nešla do organizací, které podporují potraty,“ řekl Pence.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 24. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář