Trump: Musíme chránit posvátnost každého lidského života

Washington – Prezident Donald Trump řekl desítkám tisíc lidí na Pochodu pro život ve Washingtonu, že nenarozené dítě ukazuje na „majestát Božího stvoření“. Jako první prezident v historii se v pátek osobně zúčastnil akce na podporu boje proti potratům.

„Každé dítě je vzácným a posvátným darem od Boha,“ řekl. „Společně musíme chránit a hájit důstojnost a posvátnost každého lidského života.“

„Když vidíme obraz dítěte v lůně matky, zahlédneme majestát Božího stvoření. Když v náručí držíme novorozence, známe nekonečnou lásku, kterou každé dítě přináší rodině,“ dodal americký prezident.

Trump také poukázal na své úspěchy a prohlásil, že „nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě silnějšího obránce.”

Viceprezident Mike Pence, který se v předchozích letech osobně zúčastnil pochodu, tentokrát hovořil prostřednictvím video nahrávky, protože byl v Římě.

Pence mluvil o svém setkání s papežem Františkem ve Vatikánu. „Během našeho rozhovoru jsem mu poděkoval za vše, co on a katoličtí občané USA udělali, aby bránili posvátnost lidského života v celé historii tohoto hnutí.“ Pence ocenil práci „všech hrdých katolíků, který dnes pyšně nesou transparenty.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 25, ledna 2020  Foto: screenshot YouTube – Donald Trump

 

 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář