Trump nařídil otevření náboženských míst po celých USA

Washington – Americký prezident Donald Trump dnes navzdory pandemii covidu-19 prohlásil náboženská místa za nezbytnou službu a nařídil jejich otevření po celých Spojených státech už o tomto víkendu. Učinil tak na krátké tiskové konferenci v Bílém domě.

„Ode dneška prohlašuji náboženská místa – jako kostely, synagogy a mešity – za nezbytná místa, která poskytují nepostradatelné služby,“ řekl prezident. Zároveň řekl, že pokud se guvernéři jednotlivých států nebudou jeho příkazem řídit, tak jejich rozhodnutí zvrátí. Agentura AP však poznamenává, že není jasné, jak to chce učinit a zda k tomu má patřičnou pravomoc. „V Americe potřebujeme více modliteb, ne méně,“ dodal prezident.

USA evidují už téměř 1,59 milionu pozitivních nálezů SARS-CoV-2 a přibližně 95.000 zemřelých v souvislosti s covidem-19, což je zdaleka nejvíce ze všech zemí na světě. Všechny americké státy už v různé míře začaly uvolňovat ochranná opatření, někteří guvernéři v těžce zasažených oblastech však v tomto směru postupují pomalu kvůli obavám z možné další vlny nákazy.

Trump přes varování některých expertů dlouhodobě prosazuje co nejrychlejší otevření americké ekonomiky, která restrikcemi silně utrpěla. Podle mnoha pozorovatelů tak činí zejména proto, aby si zajistil dostatečnou podporu veřejnosti před listopadovými volbami, v nichž usiluje o znovuzvolení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 23. května 2020  Foto: Wikimedia Commons . Donald Trump

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář