Trump pochválil zavedení biblické gramotnosti do škol. Jeho bývalý pastor mu radí, aby začal od sebe

Washington – Když Donald Trump chválil rozšíření biblické gramotnosti ve školách, pastor David Lewicki, který sloužil ve sboru v New Yorku, kam prezidentova rodina chodila po dobu přibližně pěti let, řekl, že prezident by měl také využívat biblickou gramotnost pro svůj každodenní život, aby mu pomohl aktivněji žít svou víru, informuje The Christian Post.

Lewickiho rada přichází poté, co se Trump na svém twittrovém účtu v pondělí radoval, že mnohé školy v USA zavádějí biblickou gramotnost.

V reakci na Trumpův tweet Lewicki, který v současnosti vede presbyteriánský sbor v North Decatur uvedl, že sloužil v Marble Collegiate Church v New Yorku, kde Trumpova rodina navštěvovala bohoslužby, amerického prezidenta v kostele neviděl „ani jednou.“ Poznamenal také, že si během své služby v kostele nebyl vědom žádného finančního příspěvku od Trumpa.

V roce 2015, když Trump usiloval o post prezidenta, prohlásil, že se účastnil bohoslužeb v Marble Collegiate Church. Sbor následně vydal prohlášení, že je neaktivní členem.

„Jeho rodiče byli po dlouhá léta aktivními členy a jedno z jeho dětí bylo u nás pokřtěno, nicméně není našim aktivním členem,“ uvedl sbor.

Zatímco Lewicki odmítl CP komentovat úroveň duchovní péče a biblické výuky, kterou prezident v současné době přijímá od své duchovního poradce Pauly Whiteové, řekl, že důležitost víry v osobním životě prezidenta se v tuto chvíli zdá být sporná.

„Myslím si, že je důležité, aby se křesťané navzájem vyzývali k vzájemné odpovědnosti. A pro sebe a myslím, že pro mnohé další, jeho jednání, jeho chování a jeho charakter nejsou ukazatelem někoho, kdo bere Boha a Ježíše vážně,“ uvedl pro The Christian Post Lewicki.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons Donald Trump

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář