Trump telefonoval papeži a slíbil pomoc při rekonstrukci Notre Dame

Washington – Prezident Donald Trump a papež František ve středu spolu telefonicky mluvili a prezident slíbil, že bude pomáhat s přestavbou Notre Dame.

„Prezident Donald J. Trump hovořil s papežem Františkem. Prezident vyjádřil svou soustrast se zničením katedrály Notre Dame, jedné z nejdůležitějších náboženských budov v Evropě,“ uvedla podle Catholic Herald mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Trump také komentoval „úžasnou krásu a velkou symboliku katedrály.“

Oba představitelé také hovořili o záležitostech spojených se současnou krizí ve Venezuele a o tom, jak nejlépe pomáhat lidem této země během současné politické situace.

Venezuela trpěla politickými a sociálními nepokoji po celá léta, ale situace se v lednu zhoršila sporným znovuzvolením prezidenta Nicholase Madura. Velký a stále rostoucí počet států odmítl uznat legitimitu výsledku a Vatikán odmítl pozvání diktátora, aby zprostředkoval dialog mezi oponenty.

Trump na Twitteru hovor s papežem popsal jako „báječnou konverzaci“ a dodal, že si popřál papeži šťastné Velikonoce.

Papež kritizoval Trumpa za zeď a necitlivost lidí k migrantům

Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa postavit zeď proti přistěhovalcům udělá ze Spojených států „vězně“ své vlastní izolace, řekl papež František počátkem dubna ve svém rozhovoru se španělským novinářem.

„Ten, kdo postaví zeď, skončí jako vězeň zdi, kterou postavil,“ uvedl papež podle CRUX. „To je univerzální zákon ve společnosti i v osobním životě. Postavíte-li mezi lidi zeď, skončíte jako vězeň té zdi, kterou jste vybudovali.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikipedie – Trump a papež František

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář