Trump uvolnil miliony dolarů na ochranu míst k náboženskému uctívání

Washington – Trumpova administrativa schválila miliony dolarů pro kostely a další místa určená k bohoslužbám za účelem ochrany před násilím.

Minulý týden při setkání se starosty z amerických měst Trump kritizoval útoky proti kostelům, synagogám a mešitám a vyzval ke konkrétním krokům na jejich ochranu.

„Jak čelíme útokům na synagogy, mešity a kostely v naší zemi, musíme se sjednotit a spolupracovat na tom, abychom odmítli toto obrovské zlo antisemitismu a antináboženského fanatismu,“ řekl podle The Christian Post.

„Podepíšu legislativu, která uvolní 375 milionů dolarů z federálních grantů na pomoc místům pro bohoslužbu, aby se bránila před násilím,“ řekl Trump.

„Zavázali jsme se vybudovat národ, kde je každé společenství v bezpečí, každá rodina je v bezpečí a každé dítě může vyrůst v důstojnosti a míru,“ dodal.

Tento krok je reakci na rostoucí antisemitské násilí a útoky v New Yorku a New Jersey a zejména na střelbu, ke které došlo v dubnu v Kalifornii a v říjnu 2018 v Pensylvánii.

Po masakru v baptistickém kostele v Sutherland Springs v Texasu, kde v listopadu 2017 bylo zastřeleno 26 lidí, se řeší otázka přijetí dalších opatření pro bezpečnost náboženských budov.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 30. ledna 2020  Foto: White House – podpis D. Trumpa

 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář