100 evangelikálních vůdců bylo pozváno na večeři v Bílém domě

Washington – Asi 100 evangelikálních vůdců bylo v pondělí večer pozváno na večeři do Bílého domu, aby se modlili. Večeře se zúčastnily desítky evangelikálních pastorů, evangelistů a aktivistů, jako jsou Franklin Graham, James Dobson a Greg Laurie.

Setkání se také zúčastnil viceprezident Mike Pence, tajemník pro vnitřní bezpečnost Ben Carson a velvyslanec pro mezinárodní náboženskou svobodu Sam Brownback. Akce byla oficiálně uspořádána první dámou Melanií Trumpovou.

„Dnes jsme tady, abychom oslavili americké dědictví víry, rodiny a svobody,“ řekl Trump davu. „Jak víte, v posledních letech se vláda pokusila podkopat náboženskou svobodu, ale útoky na společenství víry jsou u konce.“ Trump pokračoval tím, že pochválil konzervativní evangelikální základnu, která hrála velkou roli v prezidentské kampani v roce 2016. Prezident dále hovořil o tom, jak jeho administrativa učinila několik kroků k ochraně náboženské svobody pro konzervativce v otázkách jako je potrat nebo homosexuální manželství.

„Potřebujeme si v nadcházejících dnech zachovat svoji ostražitost. Jedná se o duchovní válku, je to bitva a v té se zvítězí modlitbou,“ řekl pastor Jack Graham z Texasu. Dr. James Dobson, zakladatel rozhlasové stanice Focus on Family, řekl pro The Christian Post, že večeře byla „nádherná“ ve srovnání s jakoukoli událostí, kterou kdy zažil v Bílém domě. „Velké uznání bylo vyjádřeno obraně svatosti lidského života, boji za zachování náboženské svobody, za kvalitu jmenovaných soudců, za obranu Izraele, za podporu jeho armády,“ dodal Dobson.

Setkání bylo neveřejné, do médií ale unikla zvuková nahrávka prezidentova projevu. V něm žádal křesťanské konzervativní uskupení o pomoc a tvrdil, že je jen jedny volby dělí od ztráty všeho.

„Není to o tom, kdo má koho rád. V sázce je, že oni svrhnou vše, co jsme dosud udělali, a udělají to rychle a násilně. A násilně. Je tady násilí. Když se podíváte na Antifu, tak jsou to násilníci,“ řekl Trump. Antifa je antifašistické a krajně levicové hnutí, které prezident v minulosti kritizoval.

Listopadové parlamentní volby v USA jsou považovány za test prezidentovy popularity. Demokraté se snaží využít Trumpovy neoblíbenosti k ovládnutí alespoň jedné ze dvou komor Kongresu USA. Pokud by se jim to podařilo, zkomplikovali by tím Trumpovi zbývající dva roky jeho funkčního období.

 

-mn- Zdroj: The Christian Post, ČTK Foto: Wikimedia Commons, Bilý dúm, ilustrační 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář