Trump vyhlásil Den národní modlitby za oběti hurikánu Harvey

Americký prezident Donald Trump vyhlásil dnešní neděli Dnem národní modlitby (National Day of Prayer) za oběti hurikánu Harvey a obnovu postižených oblastí. Trump v pátek podepsal vyhlášení, ve kterém vyzval všechny Američany, aby se připojili k modlitbám za lidi, kteří ztratili rodinné příslušníky a přátele; za všechny, trpící i za ty, kdo pomáhají zmírňovat a odstraňovat důsledky živelné pohromy.

„Každý z nás vlastním způsobem může v tomto náročném čase volat k našemu Bohu a prosit o sílu a útěchu. Vyzývám všechny Američany a domy uctívání v celém národě, aby se připojili jedním hlasem k modlitbě,“ uvedl Trump v prohlášení.

Slavnostního podpisu se zúčastnili evangelikální lídři, představitelé amerického Červeného kříže, Armády spásy a dalších humanitárních organizací.Trump nezapomněl zmínil, že podobnou výzvu k modlitbě nebylo z úst amerického prezidenta již dlouhou dobu slyšet a přihlásil se k tradici, kdy američtí politici a prezidenti prosili Boha o pomoc a požehnání.

„Od počátku našeho národa se Američané spojovali v modlitbě v době velkých potřeb a žádali o Boží požehnání a vedení. Tato tradice se datuje k 12. červnu 1775, kdy kongres vyhlásil den modlitby po bitvách v Lexingtonu a Concordu a k 30. dubnu 1789, když prezident George Washington během první prezidentské inaugurace národa požádal Američany, aby se modlili za Boží ochranu a laskavost,“ uvádí deklarace.

Po četbě prohlášení a podpisu měli prostor hosté ke krátkým projevům. Slavnostní akt byl ukončen modlitbou, kterou pronesl pastor dallaského 12-tisícového sboru Robert Jeffress. Jeffress se modlil za oběti hurikánu, děkoval Bohu za prezidenta, který má moudrost svolat národ k modlitbě a nezapomněl se pomodlit ani za duchovní uzdravení národa. Při modlitbě vkládali na prezidenta ruce i další pastoři.

Hurikán Harvey minulý týden zasáhl Texas a Louisianu, déšť a mohutné záplavy způsobily rozsáhlé škody a vyhnaly z domovů víc než milion lidí.V pátek odpoledne se počet obětí tropické bouře vyšplhal na nejméně 46 lidí.

-mn- Foto: twitter.com

 

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář